Yazar Mustafa Orman okurlarıyla buluştu

Yazar Mustafa Orman okurlarıyla buluştu

Kars’ta Kars Kitap Atölyesi, KESK ve Eğitim-Sen Kars Şube Başkanlıklarının katkılarıyla söyleşi ve imza günü düzenlendi.

Adnan KARAHAN

Söyleşide Kars’ın Digor ilçesinden yazar Mustafa Orman okurlarıyla buluştu. Söyleşi, Kars’taki edebiyat severlerin yoğun ilgisiyle karşılandı. Söyleşinin ardından kitapseverler yazara kitaplarını imzalattı.

Söyleşi ve imza gününe ilgiden memnun olduklarını ifade eden Kars Kitap Atölyesi, her ay yaptıkları atölyelerin devam edeceğini ve Kars’taki kitap severleri beklediklerini ifade ettiler.

Kars Kitap Atölyesi söyleşiye katılan yazar Mustafa Orman’ı şu şekilde tanıttı:
Mustafa Orman 1987 yılında Kars’ın Digor ilçesinde doğdu. Marmara Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Derdin İncinmesin, Ovada Paldır Küldür öykü kitaplarıyla Annem Gittiğinden Beri Çiçek Ekmiyoruz romanı Everest Yayınları tarafından yayımlandı. Ovada Paldır Küldür ile 2020 Fakir Baykurt Öykü Ödülü’ne, Annem Gittiğinden Beri Çiçek Ekmiyoruz Bahçeye romanıyla da 2023 Vedat Türkali Roman Ödülü’ne değer görüldü. Evler, Yüzler, Taşlar, Kayıp Taşın Fısıltısı ve Erivan Radyosu’nun Sesi Nerede? Belgesellerinin yönetmenliğini yaptı. Independent Turkish’te haftalık yazılar kaleme almaktadır.”