Vali Ziya Polat, Gazi Kars Platforformu’na tam destek verdi

Vali Ziya Polat, Gazi Kars Platforformu’na tam destek verdi

Geçtiğimiz günlerde 12 STK, vakıf ve derneğin ortak mutabakatı ile kurulan Gazi Kars Platformu yönetim kurulu üyeleri Kars Valisi/Belediye Başkan Vekili Ziya Polat’ı makamında ziyaret etti.

Tacettin DURMUŞ

Ziyarete, Kars Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Bozan, Kars Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Murat Bakırhan, Kars Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Şentürk Özyılmaz, Kars Ziraat Odası Genel Sekreteri Kürşat Sadıkoğlu, Kars-Ardahan-Iğdır Veteriner Hekimler Odası Başkanı Ercan Ödül, Kars Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Tuncay Akdeniz, Müstakil İş adamları Derneği Başkanı İsmail Gürsoy, Kars Sanayici İş adamları Derneği Başkanı Erdinç Çelik, Kars Barosu Başkanı Fettah Çapkurt, Kars Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Eren Alp, Kars Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı/Ani Vakfı Başkanı Ali Gürbüz Sadıkoğlu katıldı.

Platform Koordinatörü Kadir Bozan, platform üyelerini kabul etmesinden dolayı Vali Ziya Polat’a Platform adına teşekkür etti. Öncelikli hedeflerinin Kars’ın değerlerine sahip çıkmak olduğunu belirten Bozan, “Geçmişte Kars’a ait olan Gazilik unvanı, gazilik madalyaları gibi tarihi değerlerin tekrar Kars halkına kazandırılması için Gazi Kars Platformu olarak Sayın Valimizin öncülüğünde gerekli tüm çalışmaları yapacakları yapacağız. Ayrıca, Kars’ın sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda gelişmesi için tüm paydaşlar olarak mücadele verece vereceğiz. Kars Valiliği’nin desteği olmadan eksik kalacağız. Bu nedenle Kars Valiliğinden de Platform çalışmaları için destek istedik.” Dedi.

Vali Ziya Polat ta yaptığı açıklamada Kars’ın önde gelen STK temsilcilerinin birlik olarak kendisini ziyaret etmelerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kars ilinde ilk kez bu denli bir oluşuma gidilerek tek ses olunmasının Kars adına olumlu bir gelişme olduğunu, Platformun sürdürülebilir olması halinde Kars adına güzel işlere imza atılacağının da altını çizen Vali Polat, “Kars’ın Gazilik unvanının geri alınması için Platform üyelerine destek vereceğiz. Ayrıca, Platform Üyeleri ile İstişare içinde bulunacağız ve her ay platform ile toplantı yaparak ilin sorunları hakkında istişare edeceğiz. Kars’ın öncelikli sorunları hakkında Platform üyelerinin de harekete geçmesi tavsiyesinde bulunuyorum. Kars’ın menfaati doğrultusunda atılacak her adıma destek vereceğiz” dedi.