Vali Polat tatile giren öğrencilere seslendi

Vali Polat tatile giren öğrencilere seslendi

Kars Valisi/Belediye Başkan Vekili Ziya Polat, 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Yarıyıl Tatili nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Adnan KARAHAN

Mesajında başta öğrenciler olmak üzere öğretmen ve velilere de seslenen Vali Ziya Polat şu ifadeleri kullandı:

“Huzurlu ve başarılı bir dönemi geride bırakarak, 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı yarıyıl tatiline girmiş bulunmaktayız.

Geleceğimizin umudu, ülkemizin istikbali olan öğrencilerimizin ve onları hayata hazırlayan kıymetli öğretmenlerimizin iyi bir yarıyıl tatili geçirmelerini, başarılarının ve azimlerinin artarak devam etmesini temenni ediyorum.
Geride bıraktığımız yarıyıl boyunca verdiğiniz emeğin geri bildirimi olan karnelerinizi aldınız. Hepinizi göstermiş olduğunuz gayretten dolayı kutluyorum. Karnenizdeki notlar ne olursa olsun, umudunuzu, cesaretinizi, çalıştığınız takdirde başarılı olacağınıza dair inancınızı, diri tutmanızı diliyorum. Bizler, her zaman sizlerin yanındayız, sizleri seviyoruz. Tatilinizi; dinlenerek, bolca kitap okuyarak, sosyal, kültürel ve sportif aktiviteler yaparak zamanınızı en verimli şekilde kullanmanızı tavsiye ediyorum.
Eğitimi sahiplenmek, eğitime destek vermek, Türkiye’yi sahiplenmek; Türkiye’ye sahip çıkmak, Gazi Kars’ımıza, Gazi Kars’ımızın geleceğine, çocuklarımıza sahip çıkmaktır. İnsan yetiştirmek gibi ulvi bir görevi yapan sizler, toplum niteliklerinin yön kazanmasının en önemli vasıtasısınız. Biliyorum ki her öğrenciyi kendi evladınız gibi görerek onların daha iyi yetişmesi için görevinizi sabırla, fedakârlıkla yürümektesiniz. Ülkemizi yarınlara daha güçlü hazırlamak için yaptığınız tüm çalışmaları yürekten destekliyorum. Sevdamızın eğitim olduğunun, eğitimin daima önceliğimiz olduğunun bir kez daha altını çizerken gösterdiğiniz hassasiyet için sizlere teşekkür ediyorum. “