Vali Polat Kars halkının bayramını kutladı

Vali Polat Kars halkının bayramını kutladı

Kars Valisi Ziya Polat, yayınladığı mesajında Kars halkının Ramazan bayramını kutladı.

Vali Polat yayınladığı mesajında, “Yardımlaşma, dayanışma, paylaşma duygularımızı zirveye ulaştıran, kardeşlik, dostluk ve sevgi bağlarımızı güçlendiren, rahmet, mağfiret ve bereket ayı olan Ramazan ayını idrak etmiş olarak Ramazan Bayramı’na erişmiş olmanın sevincini yaşamaktayız.

Bayramlar; milli ve dini inançlarımızı, örf ve âdetlerimizle süsleyip yüzyıllar boyu özenle örülmüş değerlerimizin yaşatılması ve kuşaktan kuşağa aktarılmasını sağlayan, toplumda millet olma bilincinin şekillendiği, kuvvetlendiği, insanları manevi bakımdan en üst seviyelere çıkaran, yaşamımızı zenginleştiren ve renklendiren müstesna günlerdir. Bizler de bu bilinç içerisinde bu özel günleri, anlamına uygun olarak kutlamanın yanı sıra, bayram yapamayanların derdine, kederine, acısına ortak olabilmeliyiz.

Valilik ve Belediye olarak örf ve adetlerimizi yaşatmak, birlik-beraberliğimizi, yardımlaşma ve dayanışma ruhunu pekiştirmek amacıyla Ramazan ayında hayata geçirdiğimiz kadim bir geçmişe sahip olan Zimem Defteri uygulaması ve kurduğumuz gönül sofralarıyla Ramazanın bereketini ve manevi iklimini ilimizde yaşatmaya çalıştık.

Ramazan ayının taçlandırıldığı gün olan Ramazan Bayramının, bütün vatandaşlarımızın, yoksullarla, mağdurlarla, ihtiyaç sahibi insanlarla dayanışma ve yardımlaşmasına vesile olması, bu mübarek günün anlamına anlam katacaktır. Bayramın önemini hatırlattığı güzel değerlerin, bir arada yaşama şuurumuzu güçlendiren hasletlerin, sadece bayram günleri ile sınırlı kalmamasını ve yılın tüm günlerinde toplumumuzu kuşatmasını temenni ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; birlik ve beraberlik içerisinde nice bayramlara ulaşmak ümidiyle başta Karslı Hemşehrilerim olmak üzere Aziz Milletimizin ve İslam Aleminin mübarek Ramazan Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum. Bu kutlu bayramın Aziz Milletimize, tüm insanlığa barış, kardeşlik, hoşgörü ve huzur getirmesini temenni ediyorum.“ dedi.