Vali Polat, Çıldır Gölü’ne İncelemelerde Bulundu

Vali Polat, Çıldır Gölü’ne İncelemelerde Bulundu

Kars Valisi Ziya Polat, Arpaçay Çanaksu Mevkii’nde Çıldır Gölü kenarına yapılacak olan ve proje çalışmaları devam eden yeni turistik tesisin yapılacağı bölgede incelemelerde bulundu.

Vali Polat proje süreci, tesisin yapılacağı yerin tespiti ve diğer fizibilite çalışmaları ile ilgili olarak yetkililerden bilgi aldı.

Valimiz Ziya Polat, daha sonra muhteşem doğasıyla ilimizin turizm cazibe merkezlerinden olan Çıldır Gölü’nde incelemelerde bulunarak, gölde yaz aylarında da vatandaşlarımızın ve öğrencilerimizin yararlanacağı su sporları aktiviteleri yapılabilmesinin sağlanması amacıyla Kars Valiliği Yelken Kulübü’nün aktif hale getirilmesi ve gerekli teknik ve altyapı çalışmalarının yapılması için ilgili kurumlara talimat verdi.

Kars Valisi Ziya Polat’ın incelemelerine Arpaçay Kaymakamı Muhammed Burak Akköz, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Fatih Tekcan, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Rahmi Toktaş ve diğer yetkililer eşlik etti.

vali-polat-cildir-golune-incelemelerde-bulundu.jpgvali-polat-cildir-golune-incelemelerde-bulundu-001.jpgvali-polat-cildir-golune-incelemelerde-bulundu-002.jpg