Vali Polat, "Annelerimiz en değerli varlığımızdır'

Vali Polat, "Annelerimiz en değerli varlığımızdır'

Kars Valisi Ziya Polat, “Annelerimiz, yeryüzünde en kutsal görevi üstlenen, karşılıksız sevgi, hoşgörü ve mutluluğumuzun kaynağı, bizleri dünyaya getiren ve iyi bir şekilde yetişmemizi sağlayan en değerli varlığımızdır.” Dedi.

Adnan KARAHAN

Vali Ziya Polat yayınladığı kutlama mesajında, annelerin gerçek güzellik, gerçek değer ve zenginlik olduğunu söyledi.

Tüm annelerin bu önemli gününü kutlayan Kars Valisi Ziya Polat, “Özveri, sevgi ve şefkat duygularının tükenmez kaynağı olan annelerimiz, aynı zamanda geleceğimizin teminatı, birlik ve bütünlük içinde yaşayabilmemizin de en önemli manevi kaynaklarıdır. Toplumun temeli aile, ailenin direği annedir. Güçlü anne, güçlü aile; güçlü aile, güçlü toplum demektir. Annelerimiz, bizim gerçek güzelliğimiz, gerçek değerimiz, zenginliğimizdir.

Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav) Efendimizin “Cennet annelerin ayakları altındadır” sözü, şefkat ve merhamet timsali olan annelerimizin ne kadar kıymetli varlıklar olduğunun kuşkusuz en güzel ifadesidir. Annelerin varlığı cennet, yokluğu bitimsiz bir boşluktur.

Varlığıyla hayata anlam katan, şefkat dolu yüreğiyle bizlere yol gösteren annelerimizin hakkı hiçbir şekilde ödenemez. Anne sevgisi, sevgilerin en büyüğü, en kıymetlisidir. En değerli varlığımız, baş tacımız annelerimizin tek beklentisi ise sevgidir. Onları mutlu etmek, emeklerinin boşa gitmediğini göstermek, onlara gurur duyacakları evlatlar olmak, annelerimiz için en büyük armağandır. Onların gülen yüzleri bizler için de en değerli hazinedir. Bu gerçekle bizler de cennetle müjdelenen annelerimizi sadece anneler gününde değil, ömür boyunca sevgi, saygı ve muhabbetle kucaklamalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Aziz Şehitlerimiz ve Kahraman Gazilerimizin anneleri olmak üzere, tüm annelerimizin Anneler Günü'nü kutluyor, mutlu, sağlıklı ve huzurlu bir hayat diliyorum.” Dedi.