Vali Öksüz, Sanayi Tesislerinde İncelemelerde Bulundu

Vali Öksüz, Sanayi Tesislerinde İncelemelerde Bulundu

​​​​​​​Kars Valisi ve Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz, yapılan yeni yatırımlarla her geçen büyüyen ve gelişen Kars Organize Sanayi Bölgesinde incelemelerde bulundu.

İlk olarak günlük 7 bin kişilik yemek üretiminin yapıldığı İkram Yemek Fabrikasında incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı. Daha sonra TKDK desteğiyle kurulan ve ağırlıklı olarak ihracata dönük günlük 200 kapı ile muhtelif mobilya üretiminin yapıldığı FenixDoor fabrikasında incelemelerde bulunana Vali Öksüz, TKDK desteğiyle kurulan Ömerbey Süt Ürünleri Tesisinde incelemelerde bulundu.

Kars Organize Sanayi Bölgesindeki incelemelerinin ardından Kars Tarıma Dayalı İhtisas Besi Organize Sanayi Bölgesi’ne geçen Kars Valisi ve Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz, burada da TKDK desteğiyle kurulan ve faaliyete başladığında Doğu Anadolu Bölgesinin en büyük üç tesisinden biri olacak İkram Entegre Et Tesislerinde incelemelerde bulundu. Tesiste günlük 250 küçük, 250 büyükbaş kesimi yapılacak.

50 adet 50 başlık, 50 adet 100 başlık, 15 adet 250 başlık besi işletme parseli, Yem Fabrikası, Et Entegre Tesisi ve Biyogaz Enerji Tesisi’nin bulunduğu Kars Tarıma Dayalı İhtisas Besi Organize Sanayi Bölgesi’nde parsel tahsisleri devam ediyor.

Biyogaz Enerji Tesisinde hayvansal gübrelerden elektrik enerjisi, ısı enerjisi ve organik gübre üretiminin de yapılacağı Kars Tarıma Dayalı İhtisas Besi Organize Sanayi Bölgesi’nde bin kişilik de istihdam sağlanmış olacak.

a1-178.jpga2-159.jpga3-138.jpga4-085.jpge445968f-a1b6-4f09-95a1-ab656f2a6ad7.jpg