Tuna, öğrencilerin bayramını kutladı

Tuna, öğrencilerin bayramını kutladı

Vali Vekili Tuna, ara tatilin son gününde öğrencilerle buluşarak bayramlarını kutladı.

Kars Vali Vekili Muhammed Furkan Tuna, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın Ramazan Bayramı ve ara tatile denk gelmesi nedeniyle bugün İsmetpaşa İlkokulunu ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldi.

Milli Eğitim Bakanlığının takvimine göre bu yıl okullarda ikinci ara tatil, bugün başlıyor. 17-20 Nisan'da uygulanacak ve 21 Nisan'daki Ramazan Bayramı tatiliyle birleşecek olan ikinci dönemin ara tatili öncesi öğrenciler son derslerine bugün girdi. Ara tatil sonrası 24 Nisan Pazartesi gününden itibaren öğrenciler, okullarda eğitim öğretime devam edecek. 12 Eylül 2022'de başlayan eğitim öğretim dönemi, 16 Haziran 2023'te sona erecek.

Kars’ta da 604 okulda, 3 bin 608 öğretmen, 3 bin 559 derslik ve 62 bin 200 öğrenci ara tatile giriyor.

Ara tatil ve Ramazan Bayramı tatiline denk gelen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesi Kars Vali Vekili Muhammed Furkan Tuna, İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Acay ile birlikte bugün okulları ziyaret etti. İsmetpaşa İlkokulu’na gelen Tuna öğrenciler tarafından kolonya ve çiçekle karşılandı. Sınıfları gezen Tuna, öğrencilerle tek tek sohbet ederek ara tatilde boş zamanlarını değerlendirmeleri için kitap hediye etti.

Öğrencilerin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayan Tuna, hafta boyunca etkinliklerin süreceğini söyledi.

tuna-ogrencilerin-bayramini-kutladi-1.jpgtuna-ogrencilerin-bayramini-kutladi-2.jpgtuna-ogrencilerin-bayramini-kutladi-3.jpgtuna-ogrencilerin-bayramini-kutladi-4.jpgtuna-ogrencilerin-bayramini-kutladi-5.jpgtuna-ogrencilerin-bayramini-kutladi-6.jpgtuna-ogrencilerin-bayramini-kutladi-7.jpgtuna-ogrencilerin-bayramini-kutladi-8.jpgtuna-ogrencilerin-bayramini-kutladi-9.jpgtuna-ogrencilerin-bayramini-kutladi-10.jpg