TDF Kars’ta tek ip boylu kaya tırmanış eğitimi verdi

TDF Kars’ta tek ip boylu kaya tırmanış eğitimi verdi

Türkiye Dağcılık Federasyonu (TFF) Kars İl Temsilciliği ve Kars Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından açılan tek ip boylu kaya tırmanış eğitimi, Kars Kent Ormanı Dereiçi Tırmanış Bahçesinde tamamlandı.

Tacettin DURMUŞ

5 gün süren eğitimin ardından yapılan sınav sonucu 7 dağcı tek ip boylu kaya tırmanış eğitimi başarı belgesini almaya hak kazandı.

Yaz Dağcılık Eğitimi ve Kış Dağcılık Eğitiminden sonra Türkiye Dağcılık Federasyonu Antrenörü Şahap Eryılmaz öncülüğünde kaya tırmanışı eğitimi alan Karslı dağcılar, Dereiçi Tırmanış Bahçesinde eğitimlerini tamamladıktan sonra Türkiye Dağcılık Federasyonu Antrenörü Emin Ali Kalcıoğlu tarafından uygulama ve yazılı sınava tabi tutularak başarılı oldular.

TDF Kars İl Temsilciliğinden yapılan açıklamada önümüzdeki günlerde eğitimlerin devam edeceği belirtilerek, yetkin ve profesyonel dağcıların yetiştirileceği ve bu konunun önemine vurgu yapılarak, desteklerinden dolayı İl Gençlik ve Spor Müdürlüğüne teşekkür ettiler.

Kars Dağcılık İl Temsilciliği sporcusu Harun Çalkın eğitim sonunda; Kars’ın daha yaşanır ve sosyal bir yaşam haline gelmesi için çalıştıklarını, uluslararası düzeyde bir Tırmanış Duvarı projesini Kars ilimize kazandırmak istediklerini, spor tırmanışı, dağ kayağı ve dağ koşusu alanlarında yetkin Sporcular yetiştirmek Kars’ı Ülkemizde ve Dünyada temsil etmek istediklerini söyledi.