Sorunların çözümü milletin kapısı Açık Kapı’da

Sorunların çözümü milletin kapısı Açık Kapı’da

Kars Valiliği bünyesinde kurulan Açık Kapı Şube Müdürlüğü faaliyetlerini sürdürüyor.

İçişleri Bakanlığı tarafından vatandaşla en üst düzeyde iletişimin kurulması, vatandaş taleplerinin etkin ve hızlı bir şekilde alınarak takip edilmesi ve sonuçlandırılması amacıyla hayata geçirilen Açık Kapı Projesi kapsamında Kars Valiliği bünyesinde kurulan Açık Kapı Şube Müdürlüğü faaliyetlerini sürdürüyor.

Kars Valiliği giriş katında hizmet vermeye devam eden Açık Kapı Şube Müdürlüğümüze bizzat gelerek veya elektronik ortamda yapılan vatandaş başvuruları açık kapı sorumluları tarafından elektronik sisteme kaydedilip konusu gereği ilgili kurum ve kuruluşlara yönlendirilerek 7 iş günü içinde cevaplandırılmakta olup SMS yoluyla başvuru sahibine bilgilendirme yapılmaktadır.

İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığının Açık Kapı Birimlerinin bilinirliğini artırmak, halkla ilişkilerini kuvvetlendirmek ve vatandaş başvurularının yerinde alınması amacıyla belirlediği hedef program doğrultusunda haziran ayı içerisinde ilimizin yoğunluklu 9 noktasında tanıtım standı açarak vatandaşlara Açık Kapı Birimlerinin işleyişine yönelik tanıtım etkinlikleri yapılmıştır.

2023 yılının ilk 6 ayından toplam 9.594 başvurun alınıp % 99.98’inin sonuçlandırıldığı Açık Kapı ’ya başvuruların; % 30’u yüz yüze, % 67 türkiye.gov.tr’ den, % 3’ü de internet üzerinden yapılmış olup faaliyete geçtiği 2018 yılında bu tarafa 34.220 başvuru alınıp sonuçlandırılmıştır.

Açık Kapı, Milletin Kapısı sloganıyla şikâyet, talep ve önerisi olan tüm vatandaşlarımızı sorunlarına çözüm ortağı olabilmek adına Valiliğimiz giriş katında hizmet veren Açık Kapı Şube Müdürlüğüne bekliyoruz.