Şehre 16 saat su veriyoruz

Şehre 16 saat su veriyoruz

Kars Belediye Başkanlığından yapılan açıklamada, “Görevi devraldığımızda içme suyu hattına günlük 7-8 saat su verilmekteyken çalışmalarımız neticesinde içme suyu hattına günlük 16 saat su verilmektedir.” Denildi.

“Milletimizin Parasını Milletimize Hizmet İçin Kullandık…” denilen açıklamada:

Görevi devraldığımız Ekim 2020 tarihinden itibaren şehrimizin uzun yıllar ihmal edilen yol, kaldırım, içme suyu, kanalizasyon gibi temel belediyecilik hizmetleri başta olmak üzere temizlik, ulaşım, aydınlatma, araç envanter, sağlık, park bahçe, sosyal yardımlar ile sosyal ve kültürel etkinlikler gibi bir çok alanda çalışma ve projeler hazırlayarak Gazi Kars’ımızı hak ettiği noktaya taşımak için var gücümüzle çalıştık.

İçme Suyu Arıtma Tesisi ve İçme Suyu Deposu Bakım-Onarım Çalışmaları:

Yapıldığı tarihten bu yana herhangi bir bakım ve onarım çalışmasının yapılmadığı, içindeki fayans ve diğer kaplama malzemelerinin ömrünü tamamladığı için su kayıp oranın %35 olduğu içme suyu depomuzu PWC Membran kaplama yaptırarak hem depomuzda ki su kaybının önüne geçtik hem de şehrimize daha sağlıklı ve uzun saatler su verilmesini sağladık.

Yine yapıldığı tarihten itibaren uzun yıllar ihmal edilen İçme Suyu Arıtma Tesisimizdeki Gaz Klor Üniteleri ile Elektronik Sistemler yenilenerek tesisimizin kullanım ömrü uzatılmıştır. Gazi Kars İçin Canla Başla!” şeklinde ifadeler kullanıldı.

sehre-16-saat-su-veriyoruz.jpgsehre-16-saat-su-veriyoruz-001.jpgsehre-16-saat-su-veriyoruz-002.jpgsehre-16-saat-su-veriyoruz-003.jpg