Sarıkamış'ta Hiranur'a destek için kermesi

Sarıkamış'ta Hiranur'a destek için kermesi

Kars'ın Sarıkamış ilçesinde SMA hastası Hiranur Kazancı'ya destek amaçlı kermes düzenlendi.

Tacettin DURMUŞ

Kars'ın Sarıkamış ilçesinde SMA hastası Hiranur Kazancı'ya destek amaçlı kermes düzenlendi. Sarıkamış Şehit İlhan Yıldız Anadolu Lisesi Müdürü Naci Özkan koordinesinde öğretmen ve öğrencilerin hazırladığı "Hiranur’a Bir Nefes" kermesine vatandaşlar ilgi gösterdi.

Kaymakam Aslantatar, toplumsal dayanışma açısından bu tür etkinliklerin çok önemli olduğunu söyledi. Aslantatar, Hiranur'a destek için yaklaşık bir aydır kampanya başlattıklarını belirterek, "Mescitli köyünde yaşayan Hiranur kızımız için yardım kampanyası başlatmıştık. Bugünde Sarıkamış Şehit İlhan Yıldız Anadolu Lisesi güzel bir etkinlik düzenlemiş. Toplumun bütün kesimlerinden destek bekliyoruz. İnşallah bütün vatandaşlarımızın katkılarıyla kızımız sağlığına kavuşacak. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim." dedi.

Etkinlikte, öğrenciler ve veliler, hazırladıkları yiyecekleri satarak elde edilen geliri Hiranur'un tedavisine destek olmak amacıyla bağışladı.

Düzenlenen kermese, Sarıkamış Kaymakamı Enis Aslantatar ve eşi Sema Aslantatar, İlçe Emniyet Müdürü Canan Altınkaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Kızılok, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.