Park cezaları vatandaşı bıktırdı

Park cezaları vatandaşı bıktırdı

Kars Harakani Havalimanının içinde ve dışında polis ekiplerince yapılan uyarı veya park cezaları vatandaşları canından bezdirdi.

Havalimanının içinde yolcusunu beklerken polis ekipleri tarafından uyarılar yapılarak otoparka çekilmesi isteniyor. 5 dakikalık bekleme için ücret ödemek istemeyen bazı vatandaşlar nizamiyenin dışında bekliyor. Yolcusu havalimanından çıktıktan sonra nizamiyenden giriş yaparak yolcusunu alıyor. Ancak gerek havalimanın içerisinde gerekse nizamiyenin dışında bekleyen vatandaşlar polis ekiplerince uyarıya veya ceza kesimiyle karşılaşıyor.

Cezalardan bıkan vatandaşlar Kars Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığına şikayette bulundu. Alınan onca şikayet ile ilgili açıklama yapan Başkan Okay Ulakçı, “Vatandaşlarca bize ulaşan şikayetler var. Havaalanının girişiyle ilgili ceza kağıtlarını şu anda bana gönderdiler, ben bunu paylaşmak zorunda kalıyorum. Kars Harakani Havalimanı'na eşiniz, dostunuz, arkadaşınız geldiği sıra almaya giderken meydanın içine girmedikleri halde dışında yani nizamiyenin dışında bile bekleseler park cezası yiyorlar. Bu da vatandaşımızın mağdur olmasına sebep olmuştur. Nizamiyenin çıkışından karayolu kavşağına kadar olan bölgede bir park yerinin oluşturulması lazım. Vatandaşlarımıza yardımcı olmamız gerekiyor. İl Trafik Komisyonuna bu konuda bizim talebimiz var, inşallah önümüzdeki ay yapılacak olan toplantıda bunu gündeme getirerek olumlu yönde karar aldırmayı hedefliyoruz.” dedi.

Havalimanının içinde de polis ekiplerin uyarılarının fazla olduğunu da ifade eden Başkan Ulakçı, “Nizamiyenin dışında kesilen park cezasının yanı sıra havalimanına yolcusunu indiren veya yolcusunu alan vatandaşlarımıza da görevli polisler tarafından zorluklar yaşatılıyor. 1-2 dakika bile müsaade edilmiyor, bu durumun biraz daha esnetilmesini talep ediyoruz. Ticari taksilerimiz yönetmelik gereği zaten yolcu bırakabiliyor yolcu alamıyor. Bu durumu artık istemesek de kabullendik ama vatandaşların hem havalimanın içinde hem de dışında karşılaştıkları uyarılar ve park cezalarının esnetilmesi gerekiyor.” diye konuştu.

b4850874-31ec-40b5-a3ab-4f2b95f0bcbb.jpg2fc9d76f-5dae-41b4-b9a0-908f6a5bcb8b.jpg