Murat Karayalçın Dündar Gültekin’e ışık tutacak

Murat Karayalçın Dündar Gültekin’e ışık tutacak

Türkiye’nin duayen siyasetçisi ve devlet adamı Murat Karayalçın’ın tecrübesi ve önerileri CHP Kars Belediye Başkan Adayı Dündar Gültekin’e ışık tutacak!

Tacettin DURMUŞ

Türkiye’nin duayen siyasetçisi ve devlet adamlarından CHP’li Murat Karayalçın, CHP Kars Belediye Başkan Adayı Dündar Gültekin ile bir araya geldi.

Kars Eski Belediye Başkan Yardımcısı Saffet Özdemir’in de eşlik ettiği önemli buluşmada Kars halkına selam ve saygılarını ileten Murat Karayalçın, Kars’ı çok sevdiğini ve Kars’ta birçok dostunun olduğunu söyledi.

Kars’taki yaşam kalitesinin daha da yükseltilmesi gerektiğine dikkat çeken Karayalçın, “Bunun sağlanması sadece belediye başkanı ile gerçekleştirilemez. Bunun için belediye başkanına Kars’taki bütün yurttaşlarımın belediye başkanı ile birlikte birçok kararda yer alması gerekmektedir. Ben bu 3 konuyu çok önemsiyorum. Kars’ın palanları, Kars Belediyesinin bütçesi ve Kars Belediyesinin kentsel düzenleme çalışmalarına Belediye Başkanımız Karslı hemşerileriyle birlikte çalışmalıdır. Sevgili başkanımın bu konuda önemli çalışmalar yapacağına inanıyorum. Dündar Gültekin Kars’a döndüğünde hemşerilerine projelerini anlatan çok ciddi açıklamalar ve çağrılar yapacaktır. Bu arada Ankara Büyükşehir Belediyesinin Kars’a çok ciddi bir katkıda bulunacağını öğrenmiş bulunuyorum. Dündar Gültekin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş ile de bir araya geldi. Çevre düzenlemesi projeleri ile birlikte Kars’ta üretilen değerlerin Ankara’ya taşınması ve Ankara Belediyesinin Kars’taki alt yapıya önemli yatırımlar yapması konusunda da görüşmeler sağlandı. Ben bu anlamda Sayın Mansur Yavaş’ı ve Dündar Gültekin başkanımı kutluyorum. Bunların gerçekleşmesinde ben de kendisine gönüllü danışman olacağım. Ve bunların gerçekleşmesine katkıda bulunacağım. Tük Kars halkına sevgilerimi ve saygılarımı gönderiyorum” dedi.

CHP Kars Belediye Başkan Adayı Dündar Gültekin de Türkiye’nin duayen siyasetçisi ve devlet adamı Murat Karayalçın’ın tecrübesi ve önerileri ile kendisinin siyasi ve yerel yönetici geleceğine ışık tutacağını söyledi.