MHP Kars Milletvekili adayları tanıtım toplantısı yapıldı

MHP Kars Milletvekili adayları tanıtım toplantısı yapıldı

Kars’ta aday tanıtım toplantısında MHP Kars Milletvekili adayı Uğur Boy, HDP, CHP ve AK Parti adaylarına yüklendi.

Volkan KARABAĞ

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan milletvekilliği seçimlerinde Milliyetçi Harekat Partisi (MHP) Kars Milletvekili adayları bugün Kars’a gelerek aday tanıtım toplantısı ile seçim startı verdiler.

MHP Kars Milletvekili adayları Taner Gökçek, Uğur Boy ve Halil Kerem Aydın Kars Halk Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonunda partililerle buluştular. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından MHP Kars İl Başkanı Tolga Adıgüzel açılış konuşması yaparak seçim için partisine destek istedi.

MHP Kars milletvekili adayı Halil Kerem Aydın ise yaptığı konuşmasında, “Bizler kimseye tepeden bakmaya değil, el üstünde tutulan olmaya değil, özgürlüklerinden, rahatlıklarından en çok feragat eden olmaya talibiz. Yük olmaya değil, omuzlarınızdaki yüklere talibiz. Sizlerin sorunlarını azimle temsil edip memleketimizin güzide değer ve güzelliklerini tüm dünya vatandaşlarına duyurmaya talibiz. Biz gencinden yaşlısına her vatandaşımızın hayallerinin gerçeğe hicreti için planlarımızla ve projelerimizle hazır halde bekliyor olacağız. Ayıca tüm yenilikçi düşüncüleri fiziksel bir zemine oturtarak ömür boyu destekçileri olup milletimizin hayallerinin peşinde olacağız.” dedi.

HDP, CHP ve AK Parti’nin adaylarına yüklenen MHP Kars Milletvekili adayı Uğur Boy ise, “Bir oy daha fazla almak için kimseyi karalamayacağız, gerçekten hizmet için yola çıkan kim varsa Allah onun yar ve yardımcısı olsun. Şehrimizde bulunan milletvekili adaylarının bir tanesi hariç geriye kalan hepsi bu şehrin evladıdır. Biri ithal olarak geldi, niye geldi orasını bilmiyoruz. Ben istiyorum ki Kars halkının seçtiği vekil Kars’ın sorunlarını bilen biri olsun. Son dönem adaylarımızın bir tanesinin açıklamaları hem beni hem de Kars’ı seven Kars halkını derinden üzmüştür. Kars’ı 5’li çete olarak tanıtarak uyuşturucu, tefeci, fuhuş ticareti, mafya gibi söylemleri ne Kars’a ne de Kars halkına yakışan sözler olamaz. Dünyanın her yerinde suç ve suçlu vardır, eğer Kars’ta da bunlar varsa Kars’ta gurur duyduğumuz Emniyet, Jandarma ve yargı mensupları gerekenleri yapmaktadır. Bu kutsal kurumlarımızı yok saymak kimsenin haddine değildir. Ayrıca Kars halkı bizden çılgın projeler beklemiyor. Hayvancılık, tarım, turizm, sınır ticareti ve bunlarla bağlantılı yatırım yapmak, Kars halkı hayali projeleri duymaktan bıkmıştır. İnsanlarımız Erzurum yollarında hastaneye gidebilmek için adeta perişan oluyorlar. Karslı bir gencimizi işe verebilmek, milletvekili adayı olmaktan daha zor ve maalesef ki bir gencimizi bir işe yerleştirmeyi Kars’a hizmet gibi gören bir yanlış anlayış var.” ifadesini kullandı.

MHP Kars Milletvekili aday tanıtım toplantısında son olarak konuşma yapan Milletvekili adayı Taner Gökçek de, “Hepinizin yakın çevresinde benzer hayatları yaşayan hemşerilerinizden biriyim. Karslıyım, hep Karslı kaldım, Karslı gibi yaşadım, Karslılığımdan gurur duydum ve hayata Karslı olarak devam edeceğim. Bölücü ayrılıkçı terörün hedef aldığı aziz Karsımızda, Türk milletinin yegâne umudu olan MHP'nin önüne set çekilmesine müsaade etmeme adına Kars'ta birlik ve dayanışmanın sağlanmasına, Karslının ortak kanaatine vesile olmak ve de Genel Başkanımızın takdiri ile bu seçimlerde aday oldum. Bu karar, uğrunda gençliğimin en güzel yıllarını memleketimden uzakta kimi zaman hapishanelerde yatarak geçirdiğim davamın bayrağını daha yükseklere çekme kararlılığıdır. Bu karar; Kars Kalesinden ayyıldızı indirip sözde Kürdistan'ın bayrağını asmaya niyetlenen bölücü teröre karşı hemşerilerimi; Azeri, Terekeme, Yerli, Kürt, Türkmen gibi ayrıştırıcı hastalıktan kurtularak MHP çatısı altında kenetlenmeye çağırma kararlılığının ifadesidir. Bu noktada herkes bilsin ki, Kars'ın kadim Türk kimliğine sahip çıkmak, onu korumak ve savunmak her ülkücünün, vatanseverin, milliyetçinin, cumhuriyetçinin namus borcudur. Şu anda ben bu borcu ödemek için Kars’tayım ve partimin gösterdiği aday kardeşlerimle beraber; Üç Hilalin seçim sandığından zaferle çıkması, bin yıllık Türk yurdu olan Kars'ın Türk kimliğinin imzası olması için sahadayız. Ve diyorum ki; Ülkemize ve şehrimize olan borcumuzu ödememizi engellemeye, fikir namus ve ahlakından yoksun kişilerin iftira ve hezeyanları yetmeyecektir. Kars'a ve Karslıya hizmet için buradayım, ben Sarıkamışlıyım; dal budayan, nacak tutan el benim elimdir. Ben toprakta yatan 90 bin şehidin ruhunu taşıyorum. Ben Selimliyim; çayırında tırpan çeken el benim elimdir. Ben Kağızmanlıyım; Hıfzı’nın saz çalan eli benim elimdir, Aras gibi coşar yüreğim, Ben tarlasında terini silenlerin mendil tutan eliyim. Ben Digorluyum; bana bin yıllık kardeşliğin adı derler, ben ahırında süt sağan Ayşe'nin kardeşiyim. Ben Susuzluyum; kara tahtaya yazı yazan yavrularımızın eli benim elimdir. Ben Arpaçaylıyım; düzlüklerinde at koşturan binicinin dizgin tutan eliyim. Ben Akyakalıyım; hasat zamanı çiftçinin yaba tutan eli benim elimdir. Ben bu topraklarda evladına özlem duyan anaların göz yaşıyım Ben Karslıyım; her sokağında ayak izlerim, her köşesinde hatıralarım vardır. Her mahallesinde, her köyünde mutlaka bir dostum bir arkadaşım vardır. Ben bu toprağın öz evladıyım. Elim eliniz, gözüm gözünüzdür. Benim karakterimde dostluklar daimdir. Adam satmak, yüz çevirmek, hor bakmak yoktur. Ben nereden gelip nerede durduğunu bilen bir kardeşinizim. Benim Karslılığım pazara kadar değil mezara kadardır.” şeklinde konuştu.

Karslılara çağrıda bulunan Gökçek açıklamasını şöyle sürdürdü: “14 Mayıs seçimlerinde büyük Türk Milleti, Türkiye üzerinde karanlık senaryolar yazanlara, hürriyetine göz dikenlere, geleceğini gasp etmeye çalışanlara, güzel cevabı sandıkta verecektir. Milliyetçi Hareket Partisi olarak; devletimizin bekası, ülkemizin istikrarı ve gelecek nesillere müreffeh bir Türkiye bırakmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Çağrımız; birbirimizden kopmamaya, kardeş kavgasının tarafı olmamaya, birbirimize küsmemeye, çözülmemeye, bölünmemeye, halkları dayanışması diyenlere inat Türk Milleti olmaya, mezhepçilik yapanlara inat Müslüman olmaya, bir olmaya, diri olmaya, iri olmaya, Kars olmaya, Karslı olmayadır. Karslının kardeşliği, Karslının refahı ve mutluluğu, Kars’ın kalkınması için Kars’a hizmet aşkıyla çıktığımız bu hizmet yolunda sizlere güvenim tamdır. Desteğinizi dostluğunuzu ve dualarınızı bekliyor, 14 Mayıs yürüyüşünde omuz omuza olmak üzere kendimizi sizlerin merhametli yüreğine sizleri de yüce Allah’a emanet ediyorum.”

Konuşmaların aday tanıtım toplantısı fotoğraf çekimi ile sona erdi.

mhp-kars-milletvekili-adaylari-tanitim-toplantisi-yapildi-1.jpgmhp-kars-milletvekili-adaylari-tanitim-toplantisi-yapildi-2.jpgmhp-kars-milletvekili-adaylari-tanitim-toplantisi-yapildi-3.jpgmhp-kars-milletvekili-adaylari-tanitim-toplantisi-yapildi-4.jpgmhp-kars-milletvekili-adaylari-tanitim-toplantisi-yapildi-5.jpgmhp-kars-milletvekili-adaylari-tanitim-toplantisi-yapildi-6.jpgmhp-kars-milletvekili-adaylari-tanitim-toplantisi-yapildi-7.jpgmhp-kars-milletvekili-adaylari-tanitim-toplantisi-yapildi-8.jpg