Lazoğlu, Hemşireler Günü’nü kutladı

Lazoğlu, Hemşireler Günü’nü kutladı

Kars İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Zakir Lazoğlu, 12 Mayıs Hemşireler gününü kutladı.

Uzm. Dr. Lazoğlu, 12 Mayıs Hemşireler günü nedeniyle yazılı açıklama yaptı. Lazoğlu yaptığı açıklamada, tüm hemşirelerin gününü kutladı.

Hemşirelik mesleğinin, sağlık durumu bozulmuş insanlara yardımcı olmak için sürdürülen bir meslek olduğunu kaydeden Lazoğlu, “Hemşireler; bireyin, ailenin ve toplumun sağlığını koruyan, geliştiren ve hastalık halinde iyileştirme hizmeti veren sağlık ekibinin en önemli öğelerinden biridir. ‘’Herkes için Sağlık ‘’ ilkesini benimseyerek din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin sevgiyle, şefkatle, ilgiyle mesleklerini icra etmektedirler.

Sağlık sektörü çok büyük bir ekip işi olup, her alanı insan sağlığı ile yakından ilişkili ve son derece önemlidir.

İnsanların daha kaliteli ve güvenilir sağlık hizmetinden yararlanması için sağlık alanında hızlı değişim ve gelişimler yaşanmaktadır. Sağlık hizmetlerini en üst düzeyde sunulabilmesi, sürekliliğinin sağlanması ve kalitesinin her geçen gün arttırılması için tüm sağlık ekibi bu değişim ve dönüşümlerle koordineli bir şekilde çalışmalıdır. Bu nedenle Hemşirelerimize büyük görev düşmektedir. Hemşirelerimiz bu sorumluluğun bilinci ile görevlerini layıkıyla yerine getirmek için ellerinden gelenin en iyisini yapmaktadır.

Hemşirelik mesleğini diğer birçok meslekten ayıran en önemli fark insan sevgisi ve gönül işiyle yapılmasıdır.

12 Mayıs dünya hemşireler günü vesilesi ile bu kutsal mesleğe gönül vermiş tüm hemşirelerimizin gününü kutluyorum.” ifadesini kullandı.