KATSO Başkanı Kadir Bozan Doğu Anadolu Bölgesi Kadın Girişimciler Kurulu Başkanları İle Buluştu

KATSO Başkanı Kadir Bozan Doğu Anadolu Bölgesi Kadın Girişimciler Kurulu Başkanları İle Buluştu

Kars Ticaret ve Sanayi Odası(KATSO), TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Doğu Anadolu Bölge Toplantısına ev sahipliği yaptı.

Adnan KARAHAN

Kars’ta düzenlenen TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Doğu Anadolu Bölge Toplantısına; KATSO Başkanı Kadir Bozan, SERKA Genel Sekreteri Nurullah Karaca, TOBB Uzmanı Handan Köse, TOBB Kadın girişimciler Kurulu Doğu Anadolu Bölge temsilcisi Sevda Keskin, TOBB Kars Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Müge Kaya ile KGK Doğu Anadolu Bölge Temsilcileri ve Kadın Girişimciler katıldı.

KATSO Başkanı Kadir Bozan, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Doğu Anadolu Bölge Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, TOBB Kars Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Müge Kaya’ya bu organizasyonun Kars’ta gerçekleşmesini sağladığı için ve ilimizin tanınırlığına katkı sunduğu için teşekkür etti.

Başkan Bozan, “Kadın Girişimciler Kurulu’nun girişimciliğin geliştirilmesinde yol gösterici olduğuna işaret ederek, “Bölgemizin ve ilimizin zenginleşmesi ve kalkınması için daha çok girişimciye ihtiyacımız var” dedi.​Sözlerinin devamında Başkan Bozan, TOBB İl Kadın ve Genç Girişimciler Kurullarının, ülkemizin en büyük girişimci ağı olduğunu söyledi. Bozan, “TOBB Kadın Girişimciler Kurulu, kadınlar ve genç kızlarımız için, girişimciliğin özendirilmesi ve geliştirilmesi yönünde rol model ve yol gösterici olmuştur. Girişimci adaylarının önlerindeki en önemli örnek; rol model de sizlersiniz. Bölgemizde yeni girişimciler ortaya çıksın diye sizlerin vizyonuna ve yol göstermesine ihtiyacımız var. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında çalışmayı ve üretmeyi bir hedef haline getirmeliyiz. Bölgemizdeki kadın girişimci potansiyelinin nicelik ve nitelik bakımından geliştirilmesi ve daha donanımlı hale getirilmesi amacıyla, politikalar belirlenmesi ve girişimcilik kültürünün kadınlar arasında gelişmesine öncülük edilmesi hedefimize, kısa sürede ulaşacağımıza yürekten inanıyoruz” Dedi.

GÜÇLÜ KADIN, GÜÇLÜ TOPLUM DEMEKTİR

Üreten kadın, emek veren kadının; daha güçlü kadın ve daha güçlü toplum anlamına geldiğine işaret eden Bozan, “güçlü yarınlar için, birlikte yürümeye ihtiyaç olduğunu kaydetti. Kurulların birinci görevinin, başarılı kadın girişimcileri rol model olarak öne çıkarmak olduğunu söyleyen KATSO Başkanı şöyle konuştu: “Diğer kadınların, ‘o yaptıysa, ben de yapabilirim’ demesini sağlamak için sizlerin daha çok çalışması ve üretmesi gerekmektedir. Bizler bu anlamda üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmeye ve sizlere tam anlamıyla destek olmaya hazırız.” İfadelerine yer verdi.