Kars’ta tefeci operasyonunda 2 şahıs tutuklandı

Kars’ta tefeci operasyonunda 2 şahıs tutuklandı

Kars Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce il merkezinde yürütülen tefecilik suçu soruşturması kapsamında 2 şahıs tutuklandı.

Tacettin DURMUŞ

Soruşturma kapsamında 16 ekipten oluşan 50 personelin katılımıyla 4 ikamet ve 3 iş yeri olmak üzere toplam 7 adrese eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi.

Kars Emniyet Müdürlüğünden yapılanaçıklamada; “Gerçekleştirilen operasyon neticesinde çok sayıda çek, senet, ajanda ve doküman, 4 adet ruhsatsız tabanca, 2 adet pompalı tüfek, oto sahteciliğinde kullanılan 2 kutu şase kalıbı, 1 adet sallama bıçak, 6 adet şarjör, 83 adet tabanca fişeği, 6 adet kartuş ve 2,58 gram esrar maddesi ele geçirildi. Gözaltına alınarak tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen 3 şahıstan 1 şahıs adli kontrol şartıyla serbest bırakılmış olup G.G. (35) ve S.U (31) isimli 2 şahısta tutuklanmıştır. Kars Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü olarak çalışmalarımız etkin bir şekilde artarak devam edecektir.” Denildi. karsta-tefeci-operasyonunda-2-sahis-tutuklandi.jpg