Kars’ta Polis Haftası kutlandı

Kars’ta Polis Haftası kutlandı

Kars’ta, Türk Polis Teşkilatının 178. kuruluş yıl dönümü kutlandı.

Kars İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Türk Polis Teşkilatının 178. kuruluş yıl dönümü ve 10 Nisan Polis Haftası dolayısıyla tören düzenlendi.

Hükümet Konağı önünde Atatürk Anıtı’na İl Emniyet Müdürü Yavuz Sağdıç’ın çelenk sunumuyla başlayan tören saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona erdi.

Sağdıç, Müdür Yardımcıları, STK temsilcileri ve polis memurları, Kars Şehitliğini ziyaret ederek, şehitleri kabri başında anarak, karanfil bıraktı.

İl Emniyet Müdürü Yavuz Sağdıç'ın, Türk Polis Teşkilatının 178'inci kuruluş yıl dönümü kutlama mesajı

İl Emniyet Müdürü Yavuz Sağdıç, yayınladığı kutlama mesajında, “10 Nisan 1845 tarihinden itibaren vatan topraklarına sağlam temellerle bağlanarak kök salan Türk Polis Teşkilatımız, kurulduğu günden bu yana; ülkemizde huzur ve güvenliği sağlamayı, vatandaşımızın can ve mal güvenliğini korumayı, kamu düzenini temin etmeyi, devletimizin bölünmez bütünlüğünü hedef alan tehdit ve tehlikelere karşı gece-gündüz demeden büyük fedakârlık, cesaret ve kahramanlık göstererek mücadele etmeyi kendisine vazife edinmiştir.

Bu onurlu vazifeyi; kanunlara dayanarak hukuk üstünlüğüne ve insan haklarına saygılı, çağın gereksinimlerine uygun olarak kendini sürekli geliştirerek, zaman ve mekân mefhumu gözetmeksizin büyük bir özveriyle görev ve sorumluluklarını yerine getirmektedir.

6 Şubat günü yaşadığımız deprem felaketinin yaralarını sarmaya çalıştığımız şu günlerde de her zaman olduğu gibi milletimizin ihtiyaç duyduğu her an mesai mefhumu gözetmeksizin 7/24 fedakârca yanlarında olduğumuz bilinmelidir.

Bu duygu ve düşüncelerle Türk Polis Teşkilatımızın 178’inci yıl dönümüne ulaşmanın haklı gurur ve heyecanını yaşarken Ülkemizin her köşesinde bu onurlu görevi büyük bir özveri ile yerine getiren tüm Emniyet Teşkilatı mensuplarımızın “10 Nisan Polis Gününü” kutluyor, görevi başında şehit olan kahraman polislerimizi rahmetle, gazi polislerimizi şükranla anıyor, görevi başında ve emekli olan meslektaşlarımıza aileleriyle birlikte sağlık ve mutluluklar diliyorum.” ifadesini kullandı.

karsta-polis-haftasi-kutlandi-1.jpgkarsta-polis-haftasi-kutlandi-2.jpgkarsta-polis-haftasi-kutlandi-3.jpgkarsta-polis-haftasi-kutlandi-4.jpgkarsta-polis-haftasi-kutlandi-5.jpgkarsta-polis-haftasi-kutlandi-6.jpgkarsta-polis-haftasi-kutlandi-7.jpgkarsta-polis-haftasi-kutlandi-8.jpgkarsta-polis-haftasi-kutlandi-9.jpgkarsta-polis-haftasi-kutlandi-10.jpgkarsta-polis-haftasi-kutlandi-11.jpgkarsta-polis-haftasi-kutlandi-12.jpgkarsta-polis-haftasi-kutlandi-13.jpgkarsta-polis-haftasi-kutlandi-14.jpgkarsta-polis-haftasi-kutlandi-15.jpgkarsta-polis-haftasi-kutlandi-16.jpgkarsta-polis-haftasi-kutlandi-17.jpgkarsta-polis-haftasi-kutlandi-18.jpgkarsta-polis-haftasi-kutlandi-19.jpgkarsta-polis-haftasi-kutlandi-20.jpgkarsta-polis-haftasi-kutlandi-21.jpgkarsta-polis-haftasi-kutlandi-22.jpgkarsta-polis-haftasi-kutlandi-23.jpg