Kars’ta pedallar bağımlılıkla mücadele için döndü

Kars’ta pedallar bağımlılıkla mücadele için döndü

Kars Yeşilay Şube Başkanlığı, başta uyuşturucu maddeler olmak üzere bağımlılıkla mücadele ve sağlıklı yaşama dikkat çekmek adında bisiklet turu düzenledi.

Adnan KARAHAN

Kars Yeşilay Şube Başkanı Yusuf Bulut, bu yıl 11.cisi düzenlenen Yeşilay Bisiklet Turu kapsamında bağımlılıkla mücadele için sporun ve sağlıklı yaşam etkisinin arttırılması amacıyla, 81 ilde eş zamanlı olduğu gibi ilimizde de vatandaşların pedal çevirdiğini söyledi.

Kars halkının etkinliğe yoğun bir katılım gösterdiğini belirterek, hareketli yaşamı desteklemek ve bağımlılıkla mücadele amacıyla bu yıl on birincisini gerçekleştirdikleri Yeşilay Bisiklet Turu’nda hep birlikte pedal çevirerek bağımlılıklara karşı farkındalık oluşturduklarını dile getirdi.

Bu yıl 11.’si gerçekleştirilen Yeşilay Bisiklet Turu, Türkiye Yeşilay Cemiyeti, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Bisiklet Federasyonu ortaklığında düzenlendi. Düzenlenen etkinliğe Kars Valisi Ziya Polat, Yeşilay Kars Şube Başkanı Yusuf Bulut, bisikletçiler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kars Gençlik Merkezi’nden başlayan ve Bedesten Bölgesinde sona eren bisiklet turuna vatandaşlar bisikletçilere yoğun ilgi gösterdi.