Kars’ta karı-koca Kafkas kıyafetiyle sandığa gitti

Kars’ta karı-koca Kafkas kıyafetiyle sandığa gitti

Cumhurbaşkanı Seçimi'nin 2'nci turu için sabah saatlerinde karı-koca, Kafkas kıyafetleriyle oy kullanma işlemini gerçekleştirdi.

Kars’ta Cumhurbaşkanı Seçimi'nin 2'nci turu için yöresel kıyafetiyle oy kullanan Şeyda ve Cem Kızılkaya çiftçi renkli görüntüler oluşturdu. Ülkede milyonlarca seçmen, sabah 08.00'den itibaren oy kullanma görevini yerine getirmek adına okulların yolunu tuttu.

Şeyda ve Cem Kızılkaya çifti oy kullanacağı Yenişehir Mahallesi İsmail Aytemiz Bulvarında bulunan Haydar Aliyev Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne yöresel Kafkas kıyafetiyle kol kola girerek geldi.

İsimlerinin bulunduğu 1140 nolu sandığa gelen Şeyda ve Cem çifti oylarını kullandı.

Seçimin ülke için hayırlı olmasını dileyen Cem Kızılkaya, “Yıllardır Kafkas işiyle uğraşıyorum, şuan hali hazırda kurmuş olduğumuz AKKA Kafkas Ekibinin kurucularındanım. Eşimle birlikte bu dansı, bu kültüre hizmet etmeye devam ediyoruz. Biraz heyecanlıyız biz de bir ilk yapalım dedik. Bizim için de hoş oldu, inşallah ülkemiz adına hayırlısı olur.” dedi.

Açıklamanın ardından Kafkas figürü yapan Kızılkaya çifti daha sonra evlerine gitti.

karsta-kari-koca-kafkas-kiyafetiyle-sandiga-gitti-1.jpgkarsta-kari-koca-kafkas-kiyafetiyle-sandiga-gitti-2.jpgkarsta-kari-koca-kafkas-kiyafetiyle-sandiga-gitti-3.jpgkarsta-kari-koca-kafkas-kiyafetiyle-sandiga-gitti-4.jpgkarsta-kari-koca-kafkas-kiyafetiyle-sandiga-gitti-5.jpgkarsta-kari-koca-kafkas-kiyafetiyle-sandiga-gitti-6.jpgkarsta-kari-koca-kafkas-kiyafetiyle-sandiga-gitti-7.jpgkarsta-kari-koca-kafkas-kiyafetiyle-sandiga-gitti-8.jpgkarsta-kari-koca-kafkas-kiyafetiyle-sandiga-gitti-9.jpgkarsta-kari-koca-kafkas-kiyafetiyle-sandiga-gitti-11.jpg