Kars’ta düğün yapacaklara sahte altın uyarısı

Kars’ta düğün yapacaklara sahte altın uyarısı

Karslı kuyumcular, düğün sezonu hazırlıkları yapan çiftlere ve ailelere sahte altın konusunda uyarıda bulundu.

Kars’ta yaz mevsimiyle birlikte düğün sezonu hazırlıklarına başlayan çiftçilere Kuyumcu Deniz Yağcı tarafından uyarısı yapıldı. Düğün sezonu öncesi vatandaşların mağdur olmaması konusunda uyarılarda bulunan Yağcı, yaz aylarının gelmesiyle birlikte bölgede altına rağbetin arttığını ve yeni evlenen çiftlerin altınlarını kuyumculardan almasını tavsiye etti.

Düğün hazırlıkların başlamasıyla kuyumcularda hareketlilik olduğunu belirten Yağcı, çiftlere ve ailelere önemli bir uyarıda bulundu.

Yağcı, “Düğün sezonu hazırlıkları başladı ve altında da bir hareketlilik başladı. Genel olarak genç çiftlerimiz ve aileleri şimdiden altın alımına başladılar. Ancak altın alımını tanıdık kuyumcularından almalarını tavsiye ediyorum. Piyasada altının yükselmesinden dolayı aşırı düşük ayar altın var. Bunlara vatandaşların çok dikkat etmesi gerekiyor.” dedi.

karsta-dugun-yapacaklara-sahte-altin-uyarisi-1.jpgkarsta-dugun-yapacaklara-sahte-altin-uyarisi-2.jpgkarsta-dugun-yapacaklara-sahte-altin-uyarisi-3.jpgkarsta-dugun-yapacaklara-sahte-altin-uyarisi-4.jpgkarsta-dugun-yapacaklara-sahte-altin-uyarisi-5.jpg