Kars'ta çöp kültürü YOK

Kars'ta çöp kültürü YOK

Kars Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Cihan Nayir çöp atma konusunda vatandaşların kendilerine yardımcı olmalarını istedi.

Müdür Nayir; Kars Belediyesi Temizlik işleri Müdürlüğü olarak şehrin her bir yerini kendi evimiz gibi görmekteyiz. Şehrimizin daha temiz daha yaşanılabilir bir hal alması için gece ve gündüz ekipleri olarak elimizden gelenin en iyisini yapmaya gayret ediyor ve söz veriyoruz.“ dedi.

Kars halkını çöp atma konusunda duyarlı olmaya davet eden Kars Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Cihan Nayir şunları söyledi: “Bu bağlamda şehirdeki tüm vatandaşlarımızın da gereken özeni ve hassasiyeti göstereceklerine inancımız tamdır. Konteyner sayımız şehir yapısına uygun olarak artırılmış olup; yapılan denetimlerde konteynerlerin boş olmasına rağmen çöplerin konteynerlerin yanına atıldığı yine özellikle Kazımpaşa, Atatürk ve Faikbey caddelerinde bulunan kafe, restoran ve lokantaların çöplerini poşetleyerek kaldırım kenarlarına gelişigüzel bıraktıkları gözlenmiştir. Esnaflarımızdan talep ve arzumuz bahse konu güzergâhlarda araçlarımız atık toplama işlemlerini gerçekleştirirken atıklarını araç geçiş saatleri içerisinde dışarıya çıkarmalarıdır.

Bir diğer husus da Kars Belediye Başkanlığımıza ait 05377131066 numaralı Whatsap ihbar hattımıza vatandaşlarımızın çevrelerinde temizlikle alakalı görmüş oldukları eksiklikleri bildirmeleridir. Bu bildirimler sayesinde Temizlik İşleri Müdürlüğümüzce anında müdahale edilerek halkımızın katılımıyla da şehirdeki temizlik hizmetlerimizin daha etkin ve verimli olarak yapılması planlanmaktadır. Unutulmamalıdır ki ‘’Doğanın temizliği, geleceğimizin temizliğidir”