Kars’ta Birlik Encümen Üyeleri Seçildi

Kars’ta Birlik Encümen Üyeleri Seçildi

2024 yılı köylere hizmet götürme birliği meclis toplantısı yapıldı.

Tacettin DURMUŞ

Merkez İlçe Köylerine Hizmet Götürme Birliği’nin 2024 Yılı Dönem Başı Olağan Meclis Toplantısı, Kars Vali Yardımcısı Hayrettin Buğra Güzel başkanlığında Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıda 2023 mali yalı bütçesi gelir-gider kesin hesabı ve 2023 yılı faaliyet raporu görüşüldü. Ayrıca ve 2024 yılı dönem başı olağan meclis toplantısına kadar birlik encümeninde görev almak üzere 2 il genel meclis üyesi ile 2 muhtar üyenin seçimi yapıldı. Seçim sonucunda; Birlik encümen üyeliği için muhtarlar arasından merkez Oğuzlu köyü muhtarı Sinan Öngel ve Eşmeyazı köyü muhtarı Memet Güneşsu seçildi. İl genel meclis üyeleri arasından ise CHP İl Genel Meclis üyesi Ulaş Sinan Öztürkler ve MHP İl Genel Meclis üyesi Turgay Salur seçildi.

Vali Yardımcısı Hayrettin Buğra Güzel, seçim öncesi yaptığı değerlendirmede 2023 yılında yapılan ve 2024 yılında yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Vali Yardımcısı Hayrettin Buğra Güzel, içme suları kapsamında, yatırım programına alınan 12 projenin tamamının hayata geçirildiğini ve gerçekleşme oranının yüzde 100 olduğunu söyledi. Temel amaçlarının hiçbir köyde yol, su, gölet ve taziye evi eksikliği gibi hiçbir sorunun kalmaması olduğunu söyleyen Kars Vali Yardımcısı Hayrettin Buğra Güzel, 2024 yılının hayırlı olması dileklerinde bulundu.