Kars’ta ‘Birliğin Gücü’ Yerelde İktidarı Getirdi!

Kars’ta ‘Birliğin Gücü’ Yerelde İktidarı Getirdi!

Kars’ta 31 Mart’ta gerçekleştirilen yerel seçimlere, ‘Birliğin Gücü’ damgasını vurdu.

Adnan KARAHAN

İktidar Partisi AK Parti ve MHP’nin gönülleri fethederek oluşturduğu ‘Cumhur İttifakı’ olarak birlikte seçime girmesi ile; başarı geldi.

Önceki dönemlerde yapılan ittifaklara kıyasla üstün bir başarı gösteren ittifaka, AK Parti ve MHP tüm teşkilatlarıyla tam destek verdi. Gecesini gündüzüne katan milletvekili Adem Çalkın, Ötüken Senger, AK Parti Kars İl Başkanı Muammer Sancar, MHP Kars İl Başkanı Tolga Adıgüzel ve her iki partinin kadroları tebriklere şayan başarı elde ettiği seçim süreci öncesi ve sonrasıyla, Türkiye’nin birçok iline kıyasla Kars ta ‘ittifak ruhu’ ezdi geçti. Kars’ta yeni bir sayfa açan Cumhur İttifakı, Kars Belediye Başkanlığına ortak adayları Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Lideri Devlet Bahçeli’yi gururlandıracak isim olan Ötüken Senger’i ortak aday gösterdi. Kars tahine adını yazdıran seçimin üzerinden 15 gün geçti ve Belediye Başkanı Ötüken Senger mazbatasını alarak 15 Nisan 2024 tarihi itibari ile (Bugün) makamına oturarak hizmete başlıyor.

Bilindiği gibi seçim sürecine hızlı başlayan AK Parti 14, MHP 13 Aday adayı ile start verdi. Ardından da AK Parti Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin aldığı ortak kararla 27 aday arasından Cumhur İttifakı adına MHP’li Ötüken Senger Kars Belediye Başkan Adayı olarak gösterilerek, seçim süreci yeni bir boyutla start aldı. Ayrıca her iki partiden 27 adayın ittifak ruhuna tam destek vermesi de dikkat çekti.

Ötüken Senger’in adının Kars Belediye Başkan adayı olarak açıklanmasından hemen sonra, başka AK Parti Kars Milletvekili Adem Çalkın olmak üzere, MHP teşkilatları ile birlikte AK Parti teşkilatları bir bütün olarak seçim sürecini birlikte yürüterek bu başarıyı elde etti.karsta-birligin-gucu-yerelde-iktidari-getird-004.jpgkarsta-birligin-gucu-yerelde-iktidari-getird-005.jpgkarsta-birligin-gucu-yerelde-iktidari-getird.jpgkarsta-birligin-gucu-yerelde-iktidari-getird-001.jpgkarsta-birligin-gucu-yerelde-iktidari-getird-002.jpgkarsta-birligin-gucu-yerelde-iktidari-getird-003.jpg