Kars'ta araması bulunan 19 şahıs yakaladı

Kars'ta araması bulunan 19 şahıs yakaladı

Kars İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü 06-19 Mayıs 2024 tarihleri arasında yaptığı çalışmalarda 19 aranan şahsı yakayı ele verdi.

Aranan şahısların yakalanması için yapıla çalışmalarda; bina içerisinde muhafaza altına alınmış eşya hakkında hırsızlık suçundan 8 yıl 1 Ay 15 gün hapis cezası bulunan K.B.(35) isimli şahıs ile birlikte, sürüde bulunan küçük veya büyükbaş hayvan hakkında hırsızlık suçundan 6 yıl hapis cezası bulunan C.A.(37) isimli şahıs ele geçirildi.

Ayrıca birden fazla kişi tarafından silahla yağma (ilamat), kadına karşı basit yaralama (ifade), kasten yaralama (ifade) suçlarından 5 yıl 10 ay 6 gün hapis cezası bulunan A.Ç. (34) isimli şahıs ve çocuğun cinsel istismarı suçundan 5 yıl 10 ay hapis cezası bulunan A.T. (23), vergi usul kanununa muhalefet suçundan 3 yıl 9 ay hapis cezası bulunan M.Ç.(44) isimli şahıs yapılan çalışmalarda ele yakalandı.
Ayrıca herkesin girebileceği bir yerde bırakılmakla birlikte kilitlenmek suretiyle hırsızlık suçundan 2 yıl 2 ay hapis cezası bulunan E.A.(40) isimli şahıs, kullanmak için uyuşturucu madde satın almak, kabul etmek, bulundurmak ve kullanmak suçundan 1 yıl 8 ay hapis cezası bulunan V.G. (26) isimli şahıs ve görev yaptırmamak için direnme suçundan 6 ay hapis cezası bulunan Y.Ş. (47) isimli şahıs, tutuklanarak cezaevine teslim edildi. 11 şahıs ise işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

Ayrıca yapılan denetim ve uygulamalarda ise; 7 adet ruhsatsız tabanca ve bu tabancalara ait 8 adet şarjör ve 62 adet fişek, 1 adet kurusıkı tabanca ve bu tabancaya ait 1 adet şarjör ve 12 adet fişek, 2 adet pompalı tüfek ele geçirildi.