Kars’ta 14 Mayıs’ta avukatlar sandıklarda olacak

Kars’ta 14 Mayıs’ta avukatlar sandıklarda olacak

14 Mayıs’ta yapılacak olan cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimlerinde oluşabilecek olan olumsuzluklara karşı Kars’taki sandıklarda avukatlar da gönüllü olarak görev alacak.

Kars Barosu Seçim Komisyonu Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, seçmenlerin seçim günü yaşayacakları olumsuzluklarda kendilerine ulaşmasını istedi.

Komisyon Başkanlığından yapılan açıklama şöyle: 14 Mayıs Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği seçimlerinin ilimizde güven içerisinde gerçekleşmesi ve seçmenlerimizin iradelerinin sandığa tam olarak yansıması adına Baromuz bünyesinde kurduğumuz Seçim Komisyonumuzda görevli olan meslektaşlarımız, 14 Mayıs Pazar günü saat 08.00’den itibaren tüm sandık sonuçlarının birleştirme tutanaklarına geçirilmesine kadar 1136 sayılı Avukatlık Kanunu’nun bizlere sorumluluk olarak yüklediği hukukun üstünlüğünü korumak ve sağlamak ilkesi gereğince seçimlerde görev alacaktır.

Oy kullanma günü olan 14 Mayıs Pazar gününde Baromuz hizmete açık olacaktır. Değerli seçmenlerimizin karşılaşabilecekleri usulsüzlük veya hukuka aykırı iş ve işlemler sonucu seçmen iradesinin sandığa yanlış, hatalı ve eksik yansımaması adına komisyon üyelerimiz tarafından hukuki destek verilecektir.

Kars Barosu olarak 14 Mayıs Pazar günü oy kullanma işlemi ve sonrasındaki itirazlar da dahil olmak üzere seçim komisyonumuz tarafından talep eden her siyasi partiye, her milletvekili adayına ve her seçmene hukuki yardımda bulunacağımızı kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.

İletişim Numaramız: 0474 212 82 52”