Kars’a ihanet devam ediyor

Kars’a ihanet devam ediyor

Kars’ın göz bebeği Kars Kalesi yolu ve Bedesten bölgesinde yapılan ışıklandırma sistemi bazı duyarsızlar tarafından saldırılara uğramaya devam ediyor.

Tacettin DURMUŞ

Kars’a ayak basan yerli ve yabancı ziyaretçilerin ilk önce ziyaret ettiği Kars Kalesini ışıklandıran her iki lambadan biri kaidesi ile birlikte kırıldı. Kendini bilmez bazı duyarsızlar tarafından her gün düzenli olarak saldırıya uğrayan ışıklandırma sisteminin içler acısı hali görenleri adeta kahrediyor. Kadir kıymet bilmeyen kendini bilmez Kars düşmanları yaptıkları tahribatlardan zevk alıyor. Bedesten bölgesinden Kars Kalesine çıkan yol üzerinde bulunan ve zemine sabitlen lambaların kırılması şehre ihaneti açıkça ortaya koyuyor. Bedesten bölgesinde bulunan lambalar da aynı şekilde saldırılara maruz kalıyor.

Kars Valiliği tarafından bin bir emekle yapılan ve şehrin yüz akı olan Bedesten bölgesinde hoş vakitler geçiren sayısız duyarsızlar, aynı zamanda oturdukları alanları da kirletiyor. Çitledikleri çekirdekleri, içtikleri meşrubat ve alkolün şişeleri ile birlikte tüm çöplerini orta yerde bırakan duyarsızlar şehre ihanet etmeye devam ediyor.

Şehri ziyaret eden yerli ve yabancı ziyaretçi tarafından da esefle karşılanan mevcut duruma kim dur diyecek? Şehrin göbeğinde bulunan değerlerine saldıran şahısların tespit edilmesi çok mu zor! Tüm bölgeye yerleştirilecek olan güvenlik kamerası sistemi ve gece bekçileri saldırıları önlenmesi için tek çare olacak. Kars Kalesi ve çevresi Erzurum’da olsaydı acaba yine aynı saldırılara maruz kalır mıydı?

Bu nedenle şehre ihanet eden bu hainlerin bir an önce tespit edilmesi için tüm yetkili ve ilgilere büyük görev düşüyor ve bu ihanetçilere ahlak dersi verilmesi gerekiyor..!