Kars Valisi Ziya Polat Ramazan Bayramı vesilesiyle yoğun mesai harcadı

Kars Valisi Ziya Polat Ramazan Bayramı vesilesiyle yoğun mesai harcadı

Kars Valisi Polat Ramazan bayramının ilk günü ev sahipliğinde düzenlenen bayramlaşma programına katıldı.

Adnan KARAHAN

Vali Polat bayramlaşma programında protokol üyeleri, şehit yakınları ve gaziler, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, STK ve siyasi parti temsilcileri, muhtarlar, basın mensupları ve vatandaşlarla bayramlaştı. Ardından da protokol üyeleri ile birlikte şehit kabirlerini ziyaret ederek, karanfil bıraktı.

Kars Valisi Ziya Polat bayram ziyaretleri kapsamında ise AK Parti Kars Milletvekili Adem Çalkın ile birlikte Kafkas Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ni ve Harakani Devlet Hastanesi'ni ziyaret ederek, tedavi görmekte olan hastalar ve yakınlarına acil şifa dileklerini ileterek, bayramlarını kutladı.

Daha sonra da 2012 yılında Hakkari/Çukurca'da BTÖ ile girilen çatışmada Şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Adem Erenkara'nın ailesini ziyaret eden Vali Ziya Polat, Kars Huzurevinde misafir edilen ulu çınarları ziyaret etti.

Kars Valizi Ziya Polat’ın bayram ziyaretleri kapsamında sırasıyla 112 Acil Çağrı Merkezini, Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezini, Kümbetli Jandarma Karakol Komutanlığı'nı, Kars-Erzurum Karayolu Emniyet Uygulama Noktasını ziyaret ederek, halkımızın huzur ve güvenliği için büyük özveriyle görev yapan Emniyet personelimizin bayramlarını kutladı. Personele görevlerinde kolaylıklar dileyen Vali Polat yol kontrol denetimlerine de katılarak, sürücü ve yolcuların bayramını tebrik ederek, sürücülere trafik kurallarına uymaları konusunda hatırlatmalarda bulundu.