Kars Ülkü Ocakları basınla buluştu

Kars Ülkü Ocakları basınla buluştu

Geçtiğimiz ay yeni göreve getiriline Kars Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Kars İl Başkanı Cem Keskin, projelerini kamuoyuna açıkladı.

Kars’ta bir otelde düzenlenen basın toplantısına Kars Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Kars İl Başkanlığı yönetimi katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Keskin çocukları ve gençleri çok önemsediğini söyledi.

Göreve başlamasıyla iki projeyi Karslının hizmetin sunduğunu dile getiren Başkan Keskin, “Bizler Ülkü Ocakları olarak böyle basınla bir araya gelmek istedik, Kars Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak Kars ilimizde gençlerimize yönelik projeler, ilim yolunda, bilim yolunda çalışmaya geldik. Siyasetten biraz uzağız, fazla bir siyasetle işimiz yok. Çünkü kuruluşumuzda Ülkü Ocakları bir gençlik harekatıdır. Bizler de Kars'ta donanımlı gençler yetiştirmek üzere Genel Başkanımızın tarafından buraya gönderildik. Biz Ülkü Ocakları olarak hazırladığımız birkaç projemiz var, onları kamuoyuna tanıtmak istiyorum. Bizim çocuklarımız için Permakültür kapsamında hazırladığımız çilek dikimi ve tere-domates dikimi diye bir projemiz var. Çocuklarımızı küçük yaştan itibaren tarıma kazandırma amaçlı böyle bir proje başlattık. Bunları il ve ilçe ocaklarımızdan temin edebilirsiniz. Ayıca uzaktan eğitim merkezli bir proje başlattık, ortaöğretim ve lise çağında olan gençlerimize uzaktan eğitim ve çevrim içi dersler programı başlattık.” dedi.

Okul dışında ders alamayan öğrencilere ücretsiz çevrim içi ders vereceklerini söyleyen Başkan Keskin, “Dünyayı anlayacak geniş bir vizyon Türklüğün yaşadığı her yere ulaşacak berrak bir bakış. Türk İslam coğrafyasının ruhuna işlemiş, irfan dolu bir anlayışın ifadesi olan Türk Milletinin yüzakı Ülkü Ocakları eğitim alanında yeni bir vizyon projesiyle Türk gençliğine ulaşıyor. Geleceğin etkin eğitim politikası için öğrencilere etkili öğrenmeyi gerçekleştirecek temel becerileri kazandırma hedefi için Ülkü Ocakları Uzaktan Eğitim Merkezini, öğrencilerimizin hizmetine sunuyoruz. Dijital çağın sunduğu yeni fırsatlardan daha büyük kitlelerin yararlanabilmesi için bazı koşulların yerine getirilmesinin gerekliliğini görüyor ve Ülkü Ocakları olarak milyonlarca öğrencimizi Ülkü Ocakları Uzaktan Eğitim Merkeziyle buluşturuyoruz. Ülkü Ocakları olarak okul dışında ders desteği almayan gençlerimize Ülkü Ocakları Uzaktan Eğitim Merkezi sayesinde uygun alternatif bir öğrenme, öğretme ortamını onların evine götürüyoruz. Yapay zeka destekli, çevrim içi, öğrenme platformu oluşan Ülkü Ocakları Uzaktan Eğitim Merkezi, ÖSYM sınav sistemi ve Milli Eğitim programlarıyla uyumlu okul dersleri, lise ve üniversite hazırlık sınavlarında başarıya odaklanan bireysel kullanıcılar için oluşturulmuş içerikler barındırmaktadır. Öğrenci neredeyse ders orada parolasıyla hazırlanan dijital çalışma odası çevrim içi derslere ek olarak profesyonel video eğitimleri, deneme sınavları, konu testleri, detaylı soru çözümleri, paragraf çalışımları ve daha niceleri Ülkü Ocakları Uzaktan Eğitim Merkezimizin içeriklerinden bazılarıdır. Bunları da yine il ve ilçe ocaklarımızdan gençlerimiz temin ederiz. Tek kullanımlık bir şifre kartımız var burada, buradan çevrim içi derslere de katılabilirler. İnşallah biz Ülkü Ocakları olarak böyle projelerimize her zaman devam edeceğiz. Ülkü Ocakları Genel Merkezimizde, Genel Başkanımız da bu projeler üzerinde gerçekten çok duruyor. Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli'nin dediği gibi gençlerimizin elinde artık kalem var. Ülkü Ocakları, teknoloji, ilim, bilim yolunda ilerlemeye her zaman devam ediyoruz.” diye konuştu.

Başkan Keskin, yeni bir hizmet binası yapacaklarını ve açılışa Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım dahil çok sayıda davetlinin de katılımını beklediklerini de sözlerine ekledi.

6aa554c2-7c7b-43ff-adea-c3623f0b3b2c.jpg79b801c1-0215-4087-b80c-4e9749fcc935.jpgbcfa67b8-ddda-4d1b-8837-f91c1a7bdb81.jpgd41620ea-7125-46df-9923-f48899aca853.jpg