Kars Milli Gençlik Derneği soykırıma ‘Dur’ dedi

Kars Milli Gençlik Derneği soykırıma ‘Dur’ dedi

Milli Gençlik Derneği Kars Şubesi son yüzyılın en büyük katliamının yaşandığı Gazze’ye desteklerini haykırmak için basın açıklaması gerçekleştirdi.

Kars Milli Gençlik Derneği Kars Şube Başkanı Uğur Şen düzenledikleri basında açıklamasında, Filistin’de dünyanın gözünün içine baka baka Müslümanların katledildiğine dikkat çekti.

Katliamın karşısında sus pus olanlara ‘kendinize gelin’ diye seslenmek üzere bir araya geldiklerini açıklamasında belirten Uğur Şen, 7 Ekim 2023’ten bu yana zalim ve katil siyonist rejimin kadın, çocuk, genç, yaşlı demeden katliam politikaları her geçen gün artmakta olduğuna vurgu yaptı.

İsrail’in en son BM’nin güvenli olarak kabul ettiği kampına sığınan masum sivilleri bile dünyanın gözünün önünde acımasızca katlettiklerinin hatırlatan Kars Milli Gençlik Derneği Kars Şube Başkanı Uğur Şen yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bu durum vicdan sahibi olan bütün insanları derinden yaralamıştır. Katil terör devletinin bu denli pervasızca hareketlerinin en büyük sebebi ise dünya liderlerinin özelliklede İslam aleminin sessiz kalmasıdır. Milli gençlik olarak bizler bu durumu kabullenemiyoruz ve hükümetimizin artık ciddi adımlar atmasını bekliyoruz. Mazlumun yanında zalimin karşısına durarak şanlı bir tarih yazan ecdadımızın bizlere emanet ettiği bu şerefli tarihe kara leke sürdürmemek için, torunlarımıza dedelerimiz Filistin’de kardeşlerine katliam yapılırken hiçbir şey yapmadılar dedirtmemek için ve en önemlisi Allah’ın rızası için artık ciddi adımlar atılması gerektiğini ifade ediyoruz.

Filistin onurlu direnişini görmeyenler, duymayanlar, bu onurlu direnişi yapan HAMAS’a terör örgütü diyebilecek kadar alçalıyorlar.

Katliam yapan siyonist terör devleti ile ilişkilerin normalleşmesini isteyenleri, o kadar insan katliama maruz kalırken ticaretin bu durumun içerisinde olmaması gerektiğini, 6 satıp bir almanın ne kadar ahlaklı olduğunu düşünenleri milletimizin vicdanına havale ediyoruz.

Aziz milletimizin evlatları Kudüs sevdalıları; burada bu konuşmaları yaparken bizler altı boş olan kısır konuşmalar, protestolar yapmıyoruz. Biz yapılabilecek olan ama yapılmayanları gündeme getiriyoruz. Bizlere zaman zaman soruluyor peki ne yapılabilir?

İşte şimdi hükümetimize devletimize ve sayın cumhurbaşkanımıza seslenerek yapılabileceklerle ilgili taleplerinizi ifade ediyoruz...

1. öncelikle ve acilen siyonist rejimin, İsrail’in tüm diplomatları istenmeyen adam ilan edilmelidir. Bunu yapmadığınız takdirde söylediğimiz eleştirdiğimiz hiçbir hususun anlamı kalmamaktadır.

2. Türk vatandaşı olup katliama katılmak üzere Gazze’ye gidenler derhal vatandaşlıktan çıkarılmalıdır.

Zira sosyal medya başta olmak üzere çeşitli platformlarda Türkçe konuşan şahıslar Türkiye vatandaşı olduğu belli olan kişiler alçakça bir şekilde Gazze’ye savaşa gittiklerini rahatlıkla ifade edebiliyorlar...

3.botkotürünlerinintürkiyeyegirişlerinemüsadeedilmemeli.

Aziz milletimiz bu konuda gerekli hassasiyette bulunurken devletimizin de bu konuda hassasiyet göstermesini bekliyoruz.

4.israil’edoğrudankorumadesteğisağlayankürecikradarüssühemenkapatılmalıdır.

5.incirlikkapatılmalıdır.abd’ninortadoğuyaaçılanenönemlikapısıolanvevatanımızınortasındabir hançer gibi duran, Ortadoğu’daki bütün katliamların müsebbibi olan bu üssün acilen kapatılması gerekmektedir.

6. İsrail’in içinde olduğu uluslararası kuruluşlardan katil rejimin çıkarılması için girişimde bulunulması gerekmektedir. Şayet İsrail bu kuruluşlardan çıkarılamıyorsa katillerin olduğu bu kuruluşlardan şanlı tarihi ile Dünya’ya nam salmış Türkiye’nin çekildiğini açıklamasını bekliyoruz. Tıpkı Necmettin Erbakan hocamız gibi nüfus olarak dünyanın 4/1’lik kısmını temsil eden D8 ülkeleri gibi oluşumlar desteklenmeli, geliştirilmelidir.

7.milletimizinevlatlarıtürkiyevatandaşlarıkudüs’eilkkıblemizikincimescidimizüçüncüharemimiz olan mescidi aksa’yı ziyarete gitmek için dahi haftalarca vize almak için uğraşırken israil vatandaşlarının vizesiz bir şekilde elini kolunu sallayarak ülkemize gelmeleri engellenmelidir. derhal israil’e vize uygulaması getirilmelidir.

8. oluşturulacak milletvekili grubunun refah sınır kapısına gidilerek gazzeli kardeşlerimize desteğimiz net bir şekilde gösterilmelidir.

9. hükümetimizin terörist devlet olarak tanımladığı israile, nasıl diğer terör unsurlarına destek veren firmaların ve şahısların mallarına el konulduysa, sosyal medya hesapları incelenip nasıl teröre destek veren kişiler tutuklandılarsa aynı şekilde israile maddi manevi destek veren kişi ve kurumlarında aynı muameleyi görmesini istiyoruz.

10. merhum liderimiz prof. dr. necmettin erbakan hocamızın 1997 yılında yaptığı gibi filistine türk silahlı kuvvetli öncülüğünde acilen barış gücü gönderilmelidir.

unutulmamalıdır ki israil laftan değil yalnızca güçten anlar.

11. filistindekikardeşlerimizkatliamamaruzkalırken,sözdenormalleşmeanlaşmalarınıntektaraflı olarak tamamının iptal edildiği kamuoyuna ilan edilmelidir.

selam olsun, şanlı direnişi devam ettirenlere

selam olsun, zalimlere karşı anladığı dilden konuşanlara

selam olsun, cennetteki makamlarına koşanlara

selam olsun, kudüs’te mescid-i aksa için herşeyini feda edenlere

selam olsun ;

hamas’a kassam tugaylarına