Kars Karar’dan Turgut Reis Ailesine Çağrı

Kars Karar’dan Turgut Reis Ailesine Çağrı

Kars Karar İnternet Haber Sitesi’nden, Turgutreis otobüs işletmesinin aldığı durdurma kararına karşı çağrıda bulundu.

Turgutreis Otobüs İşletmesi’nin sektörden çekilecek olması ile ilgili açıklama yapan www.karskarar.com alınan kararın tek taraflı olduğunu, Kars’a mal edilen bir şirketin kapatılmaması gerektiğini vurguladı.

Kars Karar İnternet Haber Sitesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:

“Geçtiğimiz hafta yaşanan elim kazayı biz de yakından takip ettik ve mesleğimizi ifa ederken çok zorlandık. Kazada hayatını kaybeden tüm hemşehrilerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerini başsağlığı, yaralılara ise acil şifalar diliyoruz.

Yaşanan kaza ile ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı’nın soruşturması devam ediyor, olayla ilgili daha ayrıntılı bilgiler soruşturma sonrası savcılığın açıklanması beklenmektedir. Ancak henüz resmi bir açıklama yapılmaksızın Kars ile özdeşleşen ve yaklaşık 20 yıldır kente hizmet eden ve yüzlerce çalışanı bulunan bir firmanın sektörden çekilmesi biz gazetecileri de derinden üzmüştür.

Elbette buradaki kusur ve hatalar araştırılacaktır, ancak Turgut Reis’in aceleci davranmaması ve aldığı kararı tekrar gözden geçirerek devam etme kararı almasını ve diğer hemşehrilerimizi mağdur etmemesini talep ediyoruz.”