Kars İstanbul 27. EMITT Turizm ve Seyahat Fuarı’nda tanıtılacak

Kars İstanbul 27. EMITT Turizm ve Seyahat Fuarı’nda tanıtılacak

6-9 Şubat 2024 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek olan en büyük beş turizm fuarından biri olan 27. EMITT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda Kars’ın standı da yer alacak.

Adnan KARAHAN

Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım Fonu (IPA) ile finanse edilen, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından uygulanan Rekabetçi Sektörler Operasyonel Programı (CISOP) kapsamında destek almaya hak kazanan ve Kars Valiliği himayelerinde Serhat Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen ‘Tarihi Kimliği ile Kars Kenti’ Projesi faaliyetleri kapsamında, heyet İstanbul’da 6-9 Şubat 2024 tarihleri arasında düzenlenen EMITT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na katılım sağlayacak.

27. EMITT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı Balkanlar, Orta Doğu ve Orta Asya başta olmak üzere 300’den fazla satın almacı ve Almanya, Bulgaristan, Brezilya, Mısır, İran, Japonya, Kuzey Kıbrıs, Venezuela gibi birçok ülkeden katılımcı firmayı ağırlayacak.

Bu sene fuarda yer alan Kars Kenti tanıtım standı ulusal ve uluslararası turizm sektöründe bilinirliğini artırarak Kars kentine daha fazla turist çekmeyi hedefliyor.

Tarihiyle, zengin kültürüyle, büyüleyici doğasıyla, kayak ile trekking gibi spor olanaklarıyla ve yerel lezzetleriyle Türkiye’nin en önemli turistik kentlerinden biri olan Kars hakkında daha fazla bilgi almak isteyenler, 6-9 Şubat 2024 tarihleri arasında EMITT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda yer alan 8491 numaralı Kars tanıtım standını ziyaret edile bilinecek.kars-istanbul-27-emitt-turizm-ve-seyahat-fuarinda-tanitilacak.jpg