Kars CHP'den 04.17'de deprem anması

Kars CHP'den 04.17'de deprem anması

CHP Kars İl Başkanlığı, yüzyılın felaketi 6 Şubat depremlerinin yıl dönümünde hayatını kaybedenleri saatler 04.17’i gösterdiği sırada 2 dakikalık saygı duruşu ile andı.

Adnan KARAHAN

CHP Kars İl Başkanlığında biraraya gelen il örgütü, 6 Şubat Maraş merkezli depremlerinin 1’inci yıl dönümünde hayatını kaybedenleri depremin meydana geldiği saat olan 04.17’de saygı duruşu ile andı. Anma programına CHP Kars il Başkanı Onur Uludaşdemir, merkez ilçe başkanı Yusuf Kanbay ve partiler katıldı.

Anma programı sonrası açıklamada bulunan CHP Kars il Başkanı Onur Uludaşdemir, depremin acılarını Kars’ta birlikte yaşadıklarını söyledi.

Açıklamasında “Bizim acımızın ayrısı gayrısı hiç olmadı. Daima birlikte iyileşmeye çalışacağız” diyen Başkan Onur Uludaşdemir, “Öncelikle bir daha hiçbir gözün görmemesini dilediğimiz acılar gördük. Bir yıl ki bu, daha dün gibi. Binlerce annemizi, binlerce babamız, binlerce dost, evlat ve arkadaşımızı kaybetmiş gibiyiz. Bizim acımızın ayrısı gayrısı hiç olmadı. Daima birlikte iyileşmeye çalışacağız. Depremden sonraki ilk bir hafta içerisinde Türkiye'de inanılmaz bir koordinasyonsuzluk, ihanete varan bir kibir, bir korku ve alınan kararların yarattığı büyük kayıpları gördük.

Bir yolu vardı; İstanbul’dan Hatay’a, Ankara'dan Maraş'a, İzmir’den Malatya’ya, Adıyaman'dan Antep'e, nicesinden nicesine uzanan bir yolu vardı. İyileşmenin, yolu birlikte geçen. Öyle ya öyle yaptık. Acılara birlikte el uzattık. Ayağa kalkmak için birbirimize dayandık. Köşe bucak, gece gündüz iyileşmeye çalıştık. Öyle ya; başka yolu yoktu. Yanı başında bir dost eli gerekti. Öyle yaptık; Bir omuzdan taşan dayanışmayla, biz bu yolda yan yana daima birlikteyiz. 6 Şubat depremlerinde kaybettiğimiz tüm canlarımızı rahmetle anıyoruz.” Şeklinde ifadeler kullandı.