Kars Açık Kapı Şube Müdürlüğüne 11.612 başvuru yapıldı

Kars Açık Kapı Şube Müdürlüğüne 11.612 başvuru yapıldı

Kars Valiliği duyurdu: “2023 yılında toplam 11.612 başvurunun alındığı Kars Açık Kapı Şube Müdürlüğünde yapılan başvuruların yüzde 99.7’si sonuçlandırılmış, faaliyete geçtiği 2018 yılından itibaren alınıp sonuçlandırılan başvuru sayısı 36.238 oldu.”

Adnan KARAHAN

Yapılan açıklamada: “Açık Kapı, Milletin Kapısı sloganıyla şikâyet, talep ve önerisi olan tüm vatandaşlarımızı sorunlarına çözüm ortağı olabilmek için Valiliğimiz giriş katında hizmet veren Açık Kapı Şube Müdürlüğüne bekliyoruz.

İçişleri Bakanlığı tarafından vatandaşla en üst düzeyde iletişimin kurulması, taleplerinin etkin ve hızlı bir şekilde alınarak takip edilmesi ve sonuçlandırılması amacıyla hayata geçirilen Açık Kapı Projesi kapsamında Kars Valiliği bünyesinde kurulan Açık Kapı Şube Müdürlüğü faaliyetlerini sürdürüyor.

Kars Valiliği giriş katında hizmet vermeye devam eden Açık Kapı Şube Müdürlüğümüze bizzat gelerek veya elektronik ortamda yapılan vatandaş başvuruları açık kapı sorumluları tarafından elektronik sisteme kaydedilip konusu gereği ilgili kurum ve kuruluşlara yönlendirilerek 7 iş günü içinde cevaplandırılmakta olup SMS yoluyla başvuru sahibine bilgilendirme yapılmaktadır.

2023 yılında toplam 11.612 başvurunun alındığı Kars Açık Kapı Şube Müdürlüğünde yapılan başvuruların %99.7’si sonuçlandırılmış, faaliyete geçtiği 2018 yılından itibaren alınıp sonuçlandırılan başvuru sayısı 36.238 olmuştur.

Açık Kapı, Milletin Kapısı sloganıyla şikâyet, talep ve önerisi olan tüm vatandaşlarımızı sorunlarına çözüm ortağı olabilmek için Valiliğimiz giriş katında hizmet veren Açık Kapı Şube Müdürlüğüne bekliyoruz.” Denildi.