KAI-SAM Derneği’nden Kars 36 Spor’a anlamlı destek!

KAI-SAM Derneği’nden Kars 36 Spor’a anlamlı destek!

Merkezi Samsun’da bulunan Kars Ardahan Iğdırlılar Samsun Derneği (KAI-SAM) Kars 36 Spor’a anlamlı destek verdi.

Andan KARAHAN

Kars Ardahan Iğdırlılar Samsun Derneği Başkanı Yaver Cengiz, Kars 36 Spor Başkanı Ali Uçum tarafından yaptırılan takıma ait forma, bayrak, şapka, kalem, çakmak, bloknot, anahtarlık ve taraftar kartları satın aldı.

Yaver Cengiz, tüm Kars derneklerinin Karsımızın güzide takımına destek vermesi gerektiğini söyleyerek kulübe desteğini açıkladı.

Kars 36 Spor Başkanı Ali Uçum, sezon başından buyana tek başına kaldığını söyledi. Şehirden ve Karslı derneklerden ve önemli şirketler ile iletişim kurulmasına rağmen beklenen desteğin olmamasına dikkat çeken Uçum, bu süreci neredeyse tek başına mücadele verilerek ligde kalmayı başardıklarını söyledi.

Uçum, takıma anlamlı destek veren Kars Ardahan Iğdırlılar Samsun Derneği Başkanı Yaver Cengiz ve derneğin değerli Karslı yönetim kuruluna ve tüm üyelerine kendisi ile taraftarlar adına teşekkür etti.

Kars dışında yaşayan tüm Karslı işadamları, STK Başkanlarının Yaver Cengiz gibi aynı duyarlılığa sahip olmalarının önemine de değinen Başkan Uçum, “Şehrin güzide takımı Kars 36 Spor’a verilecek desteklerin ilimiz için son derece değerlidir. Birçok derneklerden beklentilerimiz kulüp ürünlerinin satın alınarak üyelere dağıtılması önemlidir. Bu sayede hem kulübe maddi destek sağlanmış olacak hem de Kars 36 Spor Kulübü il dışında yaşayan hemşerilerimiz tarafından sahiplenmiş olacak. Başarının ancak hep birlikte sahiplenme sonucu gelecektir. Bunun en iyi örneği aynı gurupta mücadele verdiğimiz ilçe olarak kenetlenen ve şampiyon olan Çayelispor’dur. Bizler de Kars Todays olarak dernek başkanlarını ve Karslı büyük şirketleri şehrimizin takımına destek olmaya davet ediyoruz ve takımlarına sahip çıkmalarını bekliyoruz. Kars’ın tanıtımı için en önemli argüman olan Kars 36 SK tüm dernek başkanları, üyeleri ve büyük küçük Karslı şirketlerin kulüp ürünlerini satın alarak destek olmalarını bekliyoruz” dedi.

Tacettin DURMUŞ