Kadınların Siyasette Temsiliyeti çok önemlidir

Kadınların Siyasette Temsiliyeti çok önemlidir

CHP Kars İl Başkanı Onur Uludaşdemir, Tülay Çelik’in güven tazeleyerek, partisinin Kadın Kolları Başkanlığı görevine seçilmesinin ardından açıklamada bulundu.

Kadınların siyasette temsiliyetinin çağdaş bir toplumun vazgeçilmez unsurlarından biri olduğuna açıklamasında dikkat çeken Uludaşdemir, Cumhuriyet Halk Partisi olarak, kadınların toplumun her alanında aktif ve eşit bir şekilde yer almasını savunduklarını söyledi.

Kadınların siyasal katılımının artırılması, hem demokrasinin güçlenmesi hem de toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması açısından büyük önem taşımakta olduğuna da vurgu yağan Onur Uludaşdemir, “Bugün burada, Kadın Kolları İl Başkanlığı seçimiyle birlikte, kadınların siyasette daha etkin ve güçlü bir şekilde temsil edilmesini sağlamak için bir adım daha atıyoruz. Kadınlarımızın siyasette daha fazla yer alması, toplumun tüm kesimlerine daha adil ve eşit bir yaklaşımın benimsenmesine katkı sağlayacaktır.” Dedi.

Son Zamanlarda Ülkemizde Yaşanan Kadın Cinayetlerinde de dikkat çeken CHP Kars İl Başkanı Onur Uludaşdemir ayrıca şu ifadeleri kullandı:

“Ne yazık ki, ülkemizde son zamanlarda yaşanan kadın cinayetleri hepimizin yüreğini dağlamaktadır. Her gün bir başka kadının yaşam hakkının elinden alındığını duymak, insanlık adına büyük bir utançtır. Kadına yönelik şiddetle mücadele, hepimizin ortak sorumluluğudur. Bu konuda sessiz kalmak, suça ortak olmaktır. Cumhuriyet Halk Partisi olarak, kadına yönelik şiddetin önlenmesi için gerekli tüm yasal düzenlemelerin yapılması ve bu düzenlemelerin etkin bir şekilde uygulanması konusunda kararlıyız. Kadın cinayetlerini durdurmak için toplumsal farkındalılığın artırılması, eğitimin yaygınlaştırılması ve şiddetin her türlüsüne karşı sıfır tolerans gösterilmesi gerekmektedir.

Sevgili dostlar, kadınların siyasette daha fazla temsil edilmesi ve kadına yönelik şiddetin son bulması için birlikte mücadele etmemiz gerektiğine inanıyorum. Bugün burada yapılacak olan seçim, bu mücadelenin bir parçasıdır. Hep birlikte, daha adil, eşit ve yaşanabilir bir Türkiye için çalışmaya devam edeceğiz.”