'Kadın Liderim' projesi Arpaçay'da

'Kadın Liderim' projesi Arpaçay'da

Karslı Girişimci Kadınlar Derneği’nin hazırladığı “Kadın Liderim” projesi Kars’ın Arpaçay ilçesinde üçüncü toplantısını gerçekleştirildi.

Tacettin DURMUŞ

Karslı Girişimci Kadınlar Derneği’nin hazırladığı, Susuz Kent Konseyi Başkanı Maksut Kutluhan Uray işbirliğinde gerçekleştirilen “Kadın Liderim” projesinin ilçe faaliyetleri devam ediyor.

Kadın Liderim projesinin Kars Merkez ve Susuz toplantılarının ardından, Arpaçay ilçesindeki üçüncü toplantısı gerçekleştirildi.

Proje kapsamında kadınlara siyasal ve ekonomik alan başta olmak üzere kamusal alanda liderlik girişiminde bulunabilmeleri için akademik alandan doktorant Nur Banu Çağatay, hukuk alanından Av. Hülya Kesemen ilgili eğitim sunumlarını gerçekleştirdi.

Proje kapsamından memnun olan ve benzer projelerinin yapılması talebinde bulunan kadınlar, Karslı Girişimci Kadınlar Derneği Başkanı Serap Çetin Çağatay’a girişimlerinden dolayı memnuniyetlerini iletti.
Başkan Çağatay, projeye kadınların ilgi ve desteklerinden dolayı mutluluk duyduğunu belirterek,” Arpaçay Belediye Başkanı Zeki Elma’ya projemizi gerçekleştirmek üzere toplantı salonu ve kadınların final toplantısına katılmaları üzere araç temini desteğinden dolayı teşekkür ederiz. Ayrıca AK Parti Arpaçay Kadın Kolları Başkanı Yeşim Işık’a destek ve ağırlamalarından dolayı çok teşekkür ederiz.”şeklinde konuştu.