Devlet Demiryollarından vatandaşlara ilaçlama uyarısı

Devlet Demiryollarından vatandaşlara ilaçlama uyarısı

Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü, 15-31 Mayıs tarihleri arasında Çadırkaya – Süngütaşı istasyonları arasında otla mücadele ilaçlama yapılacağını duyurularak vatandaşlar uyardı.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürlüğünce, Erzincan, Erzurum ve Kars'taki demir yolu hat ve istasyonlarında, otla mücadele kapsamında 15-31 Mayıs tarihlerinde ilaçlama yapılacağı bildirildi.

Genel Müdürlükten yapılan açıklamaya göre, otla mücadelede kullanılan ilaçlar, insan ve hayvan sağlığını etkileyici özellik taşıyor. Bu nedenle demiryolu güzergahı ve yakınındaki arazilerde, ilaçlama tarihlerinden itibaren 10 gün boyunca vatandaşların ilaçlama yapılan sahaya yaklaşmamaları gerekiyor. Ayrıca belirtilen yerlerde vatandaşların, hayvanlarını otlatmamaları, ot hasadı yapmamaları önem taşıyor.

Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama şöyle: “15.05.2023 - 31.05.2023 tarihleri arasında; Çadırkaya - Süngütaşı güzergahı gar, İstasyon ve saydingleri arasında otla mücadele kapsamında ilaçlama yapılacaktır. Mücadelede kullanılan ilaçlar, insan ve hayvan sağlığını etkileyici özellik taşıması sebebiyle tehlike oluşturmaktadır. Belirtilen demiryolu hat kesimleri ile istasyonların çevresinde vatandaşların dikkatli olmaları gerekmektedir. Demiryolu güzergâhı ve yakınındaki arazilerde ilaçlama tarihlerinden İtibaren on gün boyunca; vatandaşların -ilaçlama yapılan sahaya yaklaşmamaları, belirtilen yerlerde hayvanlarını otlatmamaları, ot hasadı ve aracılılık faaliyetlerinde bulunmamaları önemle duyurulur.

İLAÇL AMA TARİHLERİ ve GÜZERGÂHI

15.05.2023 - 31.05.2023 tarihleri arası Çadırkaya- Süngütaşı (Erzincan -Erzurum - Kars il sınırları) gar ve istasyonları arasında otla mücadele kapsamında ilaçlama yapılacaktır.”