Dere ıslahında sona gelindi

Dere ıslahında sona gelindi

Kars Organize Sanayi Bölgesi içinden geçen dere ıslah çalışmaları tamamlanmak üzere

Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, tarımda modern sulamayı yaygınlaştırmak, toplulaştırma çalışmalarıyla tarım arazilerinden en yüksek faydayı sağlamak, musluklara sağlıklı ve içilebilir su ulaştırmak ve yerleşim yerleri ile tarım arazilerini taşkın risklerine karşı korumak için tüm gücüyle çalışırken, sürdürülebilir su yönetimi anlayışıyla da suyun her damlasına sahip çıkıyor.

Türkiye’nin tarihi kentlerinden biri olan Kars’ın Organize Sanayi Bölgesi’nin içinden geçen Çifteköprü deresinin ıslah çalışmaları tamamlanmak üzere. Karslılara müjdeli haberi veren DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif Balta, “Hedef 2024”dedi.

1450 metre Beton Taban Kaplama Kanal ve 1450 metre çift taraflı korkuluklu Kargir Duvar İnşa Ediliyor

Aralıksız devam eden Kars Organize Sanayi Bölgesi içinden geçen Çifteköprü deresinin ıslah çalışmalarında önemli bir aşamayı daha geride bıraktıklarını vurgulayan Genel Müdürü Balta, “Kars Organize Sanayi Bölgesi içinden geçen derenin ıslahı ile bölgede taşkın riskini azaltarak, 2023 yılı sona ermeden tesisi tamamlamayı hedefliyoruz.“ diye konuştu.

Projede son aşamaya girildi

Dev projede artık son aşamaya geçtiklerini ifade eden Balta, “Proje kapsamında 1450 metre Beton Taban Kaplama ve 1450 metre çift taraflı korkuluklu Kargir Duvar, 1 adet Menfez imalatı çalışmalarını 2023 yılı içerisinde tamamlayacağız.” dedi.

thumbnail-kars-osb-organize-sanayi-bolgesi-icinden-gecen-dere-islah-calismalari-tamamlanmak-uzere-1.jpgthumbnail-kars-osb-organize-sanayi-bolgesi-icinden-gecen-dere-islah-calismalari-tamamlanmak-uzere-3.jpgthumbnail-kars-osb-organize-sanayi-bolgesi-icinden-gecen-dere-islah-calismalari-tamamlanmak-uzere-6.jpgthumbnail-mehmet-akif-balta-dsi-genel-muduru-genel.jpg