CHP’nin Kars Adayı Belli Oldu

CHP’nin Kars Adayı Belli Oldu

31 Mart 2023 tarihinde gerçekleştirilecek olan yerel seçimlerde yarışacak olan CHP’nin Kars Belediye Başkan Adayı Dündar Gültekin oldu.

Tacettin DURMUŞ

CHP Genel Merkezinde bugün yapılan MYK toplantısı soncusunda alınan kararın ardından mühendis Dündar Gültekin Kars Belediye Başkan Adayı olarak belirlendi.

DÜNDAR GÜLTEKİN KİMDİR!

Kars Belediye Başkan Adayı Dündar Gültekin, aday adaylığını partisinin il başkanlığında açıkladığı sırada kendisini aşağıdaki ifadelerle Kars kamuoyuna tanıttı:

“Saygıdeğer partililerim, değerli hemşehrilerim evladı olmaktan övünç duyduğum kıymetli Karslılar; 1967 yılında Kars’ta doğdum. İlk-orta ve lise öğrenimimi karsta tamamladım. 1984 yılında girdiğim Yıldız Teknik Üniversitesi Mühendislik/Mimarlık Fakültesinden 1989 yılında mezun oldum. Askerlik ve üniversite yaşamım dışında bütün hayatım Kars’ta geçti. 1992 yılında Karayolları Genel Müdürlüğünün açmış olduğu sınavda 405 kişilik şantiye şefliği sınavında 1. olarak Kars-Ardahan Devlet Yolu Çamçavuş Varyantına şantiye mühendisi olarak atandım. 32 yıl kamu ve imalat deneyimi ile 31 Mart yerel seçimlerinde sorunlar içinde kıvranan kentime, herkesin yaşamaktan keyif aldığı, tüm kentsel sorunlarını bir deneyimli mühendis ve teknik kadrosu ile planlamak için işyerimden ayrıldım. Belediyemiz yıllardır borçlandırılmış, ödeyemediği borçlar nedeniyle arzu edilmeyen icrai takiplere muhatap edilmiştir.

Belediyemiz; belediye başkanlarının makam araçlarının, oturdukları koltukların, hizmet araçlarının haciz edilmesi, tüm taşınmazlarının icralı hali ile anılır olmuştur. Bu yönü ile güven sorunu yaşayan bir kamu kurumu olarak yaptığı ihaleli işlere iştirakçi bulamamaktadır. Belediyemiz en kısa sürede kamu borçları hariç, belediyenin iş ve işlemlerine engel olan gerçek kişilerin alacakları için etkin bir süreç başlatacak, uzlaşma ve gerçek ödeme planına bağlı olarak bu borç sarmalından kurtarılacaktır. Arzu ettiğimiz, hukuk içinde bir kamu belediyesi; çalışanların kendini güven içinde hissettiği, istihdamda belli meslek iş kolları hariç kadının öncelendiği etkin hizmet üreten sosyal bir belediyeye evrilecektir. Bunu; kentinin bütün sorunların dokunarak deneyimlemiş, 32 yılı ülkemizin en büyük mühendislik ve imalat kurumu olan karayollarında yetişmiş yetkin bir mühendis olarak söylüyor ve tarih önünde söz veriyorum.

Sözlerimi yine büyük devrimci, ebedi başkomutanımız, devletimizin ban’i si Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bir başka veciz sözü ile bitiriyorum.

‘’Yeryüzünde her millet, iktidarına sebep olduğu hükümetin mesuliyetine ortak sayılır’’. Bu sözü bir kez daha tekrarlıyorum. ‘’Yeryüzünde her millet, iktidarına sebep olduğu hükümetin mesuliyetine ortak sayılır’’. Verdiğiniz oylar ile halkımız, aday belirlemede partimizin yetkili organları tarihsel bir sorumluluk yükleneceklerdir!

31 Mart yerel seçimlerinin devletimize, aziz milletimize, canım kadar sevdiğim hemşehrilerime hayırlı olmasını diliyor, hepinize saygılarımız sunuyorum.”