CHP'Lİ Alp gündeme getirdi, bakan koca genelge yayınladı

CHP'Lİ Alp gündeme getirdi, bakan koca genelge yayınladı

CHP Kars Milletvekili İnan Akgün Alp'in, Karslı bir vatandaşın hastaneden randevu alamadığı için sağlık raporunu kaybetmesini gündeme getirmesi üzerine Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yayınladığı bir genelge ile, sağlık raporlarının süresini bir yıl uzattı.

Meclis Genel Kurulu'nda konuşan CHP'li İnan Akgün Alp, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya teşekkür ederken, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'a da çağrıda bulundu.

Sağlık Raporu Süreleri 1 Yıl Uzatıldı

CHP'li Alp, kendisine ulaşan Karslı bir vatandaşın, süreli sağlık raporunu hastaneden zamanında randevu alamadığı için yenileyemediğini, bu nedenle de vatandaşın engelli maaşının da kesildiğini TBMM’de dile getirdi. CHP'li Alp’in bu talebi üzerine Sağlık Bakanlığı bir genelge yayınlayarak ülkedeki bütün sağlık raporlarının süresini bir yıl süreyle uzattı.

Bakan Ersoy'a Kars Çağrısı

CHP'li İnan Akgün Alp, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'a da çağrı yaptı. Alp, yaptığı çağrı ile tarihî dokusu, gastronomisi, somut olmayan kültürel miras ögeleri ve ören yerleriyle değerli bir turizm destinasyonuna sahip olan Kars'ın "2024 Türkiye Kültür Yolu Festivali"ne dahil etmesi istedi.