CHP Kars Milletvekili İnan Akgün Alp, Partisinin Belediye Başkan Adaylarının Seçim Kampanyalarına Destek İçin Kars’ta

CHP Kars Milletvekili İnan Akgün Alp, Partisinin Belediye Başkan Adaylarının Seçim Kampanyalarına Destek İçin Kars’ta

CHP Kars Milletvekili İnan Akgün Alp, 31 Mart’ta gerçekleştirilecek olan yerel seçim çalışmaları kapsamında, Şehitler Mahallesindeki saha çalışmasının ardından, partisinin Seçim Koordinasyon Merkezini ziyaret etti.

Tacettin DURMUŞ

Beraberinde Kars Belediye Başkan Adayı Dindar Gültekin, ilçe belediye başkan adayları, il genel ve belediye meclis adayları ile birlikte saha çalışmasında yoğun ilgi gören İnan Akgün Alp, daha sonra Seçim Koordinasyon Merkezinde kendisini coşkuyla karşılayan partililere teşekkür etti.

KARS’TA HİÇBİR PARTİ İLE HİÇBİR İTTİFAKIMIZ YOKTUR!

Yoğun geçen Meclis çalışmalarının ardından 31 Mart’ta gerçekleştirilecek olan yerel seçimler için belediye başkan adaylarının kampanyalarına katılmak için Kars’a geldiğini söyleyen Kars Milletvekili İnan Akgün Alp, Kars’ta hiçbir parti ile hiçbir ittifaklarının olmadığına dikkat çekti.

Kars’ın tüm sorunlarını Türkiye Büyük Millet Meclisinin gündemine taşıdığını hatırlatan Milletvekili Alp konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Dün sabaha karşı Meclisteki 8. Yargı Paketi ile ilgili müzakerelere katıldıktan sonra Kars’a geldim. Bildiğiniz gibi ben yaklaşık 10 aydan beri Kars’ın her köyünün ve her kesiminin sorunlarına sahip çıkan bir vekilinizim. Kim ne sorununu bana iletiyse o sorunları Meclis kürsüsünden dile getirdim. Kars belki de yıllarca Ankara için unutulmuş bir şehirdi. Neredeyse her gün ve her hafta Kars’ın sorunları Meclis kürsüsünden konuşulmaya başladı. Ve bunun etkilerini de hep birlikte görüyorsunuz. Ankara’ya gittiğimden beri Türkiye’ni neresinde olursa olsun yaşayan her Karslı hemşerimin için Ankara’da bir adres oldum. Onların her türlü sorunlarını dinledim, çözüm ürettim ve her birini en iyi şekilde ağırladım. Şehri en iyi şekilde temsil etmeğe ve sizlere layık olmaya çalışıyorum.

BU SEÇİME ÇOK GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE HAZIRLANMAK ZORUNDAYIZ!

Yerel seçimlerin genel seçimlerin ardından gelmesi çok hızlı bir şekilde oluştu. 31 Mart’ta gerçekleştirilecek olan yerel seçime çok güçlü bir şekilde hazırlanmak zorundayız. Kars’ta Dündar Gültekin ve ilçelerimizde çok güçlü adaylarla seçime hazırlanıyoruz. Şimdi her birinizden bir söz istiyorum ve 31 Mart’ta Kars ve ilçelerinde Cumhuriyet Halk Partisi iktidar yapacağınızın sözünü vermenizi istiyorum. Kars Milletvekili olarak her kesin sorduğu ve merak ettiği bir husus var. Bizim Kars’ta hiçbir parti ile hiçbir ittifakımız yoktur ve kendi adaylarımız ile seçime gidiyoruz. İlde ve ilçelerde en güzel sonuçları alacağımıza inanıyorum. Buradan bir söz vermenizi istiyorum; Kars Türkiye’nin en zor seçim bölgelerinden biridir. Türkiye’nin 81 ilinden 80’i düşse bile Kars’ın düşmemesi gerekiyor.

KARS’I CUMHUR İTTİFAKINA VE O’NUN ZİHNİYETİNE TESLİM ETMEYECEĞİZ!

Ne olursa olsun Kars’ı Cumhur İttifakına teslim etmeyeceğiz. Kars’ı hangi şart altında olursa olsun Cumhur İttifakına ve O’nun zihniyetine teslim etmeyeceğiz. Sandık başına giderken herkes elini vicdanına koysun ve kendisine ‘Aynalı Köşk’ü kim sattı, Aynalı Köşk’ü kim talan etti, Aynalı Köşkü kim belediye mülkü iken şahıs mülküne çevirdi?” sorularını sorsun. Talan zihniyetine son vermek için Kars’ta büyük bir başarı elde edeceğiz. Milletvekili seçimlerinden başarılı çıktığımız gibi yerel seçimlerden de başarıyla çıkacağız. Kars’ta Cumhuriyet Halk Partisine iktidar kazandıracağız. Onun için bütün adaylarını sizlere emanet ediyorum. Seçime kadar ulaştığınız her bir vatandaşımıza ‘Senin yolun var mı, senin kaldırımın yapıldı mı, senin kentsel altyapın var mı? Suyun düzenli olarak akıyor mu? Kentsel alt yapı hizmetlerinden memnun musun, son 20 yılda bu şehri kimler yönetti. Nasıl bir zihniyet yönetti ve bu zihniyetten memnunumsun?” diye dorun.

31 MART GÜNÜ KARS’I KAYYIM ZİHNİYETİNDEN KURTARACAĞIZ!

Ben milletvekilliği mazbatasını altıktan sonra Kars Belediyesinin kapısına dayandım ve ‘Bu kayyımı buradan göndereceğiz’ diye size söz verdim. Bu sözü bugün de veriyorum. 31 Mart günü Kars’ı kayyım zihniyetinden kurtaracağız. Bunu hep birlikte başaracağız. Kars’ı talan zihniyetinden, birilerinin rant kapısı olmaktan kurtaracağız. Kars’ı yeniden eski günlerinde olduğu gibi her kesin huzur içerisinde yaşadığı mutlu bir şehir olarak yaşayabileceği, üniversite öğrencilerin kendilerini rahat ve güvenli hissettiği bir şehir haline getireceğiz. Kamu kurumlarına çalışanlarında kendilerini rahat hissedeceği bir hale getireceğiz.

KARS’TA BİRLİĞİN, BERABERLİĞİN, BÜTÜNLÜĞÜN VE KARDEŞLİĞİN ADRESİ CUMHURİYET HALK PARTİSİDİR

Bu şehirde ırkçılık yapan, etnik milliyetçilik yapan, Azerilik, Kürtçülük, Terekemecilik yapanlara asla fırsat vermeyeceğiz. Kars’ta birliğin, beraberliğin, bütünlüğün ve kardeşliğin adresi Cumhuriyet Halk Partisidir. CHP kamplaşmanın ve kutuplaşmanın olmadığı tek partidir. Kars’a gerekli en iyi Parti CHP’dir. Kars’a yakışacak en iyi belediye başkanı Dindar Gültekin’dir. Mevcut belediye başkan adaylarına bir bakın ve elinizi de vicdanınıza koyun. İçlerinden 1 metre yol yapmış olan, kentsel alt yapı hizmetinde bulunan bar mı? Birçoğunun bir kamu tecrübesi bile yok. Dindar Gültekin çok iyi bir mühendistir. Dündar Gültekin iyi bir CHP’lidir. Dindar Gültekin ile biz genel seçimlerde gece gündüz birlikte çalıştık. Ben O’nun çok çalışkan be güzel bir insan olduğuna şahidim.

MİSAFİR PARTİLİLERE DİKKAT!

Mayıs seçimlerinde CHP’yi İYİ Parti’ye ve bizim tabanımızı başka partilere yönlendirmek isteyenler vardı. Ama ne oldu; bir çoğu birleşti ama kim kazandı! Bu seçimde de bu tür insanlar çıkabilir. Misafir partililer olabilir, misafirlikleri biter başka partilere gidebilirler. Bazılarının misafirliği çok uzamış olabilir. Ama burada kalanlar bu partinin evlatlarıdır. Kendimizden başka güveneceğimiz başka kimse yoktur. Ben 31 Mart’ta büyük bir başarı elde edeceğimize inanıyorum. Sadece Kars’ın merkezinde değil tüm içlerimizde de büyük bir başarı kazanacağız. Sizleri 31 Mart gününe kadar gece gündüz hiç durmandan çalışmaya davet ediyorum.”chp-kars-milletvekili-inan-akgun-alp-partisinin-belediye-baskan-adaylarinin-secim-kampanyalarina-destek-icin-karsta-004.jpgchp-kars-milletvekili-inan-akgun-alp-partisinin-belediye-baskan-adaylarinin-secim-kampanyalarina-destek-icin-karsta-005.jpgchp-kars-milletvekili-inan-akgun-alp-partisinin-belediye-baskan-adaylarinin-secim-kampanyalarina-destek-icin-karsta-007.jpgchp-kars-milletvekili-inan-akgun-alp-partisinin-belediye-baskan-adaylarinin-secim-kampanyalarina-destek-icin-karsta-006.jpg