Çalın, 19 Mayıs, şanlı istiklal mücadelesinin bir eseridir

Çalın, 19 Mayıs, şanlı istiklal mücadelesinin bir eseridir

AK Parti Kars Milletvekili Adem Çalkın yayınladığı mesajında Kars halkının 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını kutladı.

Çalkın mesajında 19 Mayıs’ın ay yıldızlı bayrağımızın altında özgürce yaşadığımız bağımsız güçlü Türkiye’de kahraman ecdadımızın din, iman, vatan, millet ve mukaddesat uğruna verdiği şanlı istiklal mücadelesinin bir eseri olduğunu söyledi.

19 Mayıs’ın şanlı istiklal mücadelesinin bir eseri olduğunu da söyleyen Çalkın, “Bu güzel eseri muhafaza ve müdafaa ederek milli ve manevi değerlerimizin ışığında geleceğe taşımak, bu cennet vatanda yaşayan bizlerin en büyük sorumluluğudur.

Bağımsızlığını koruma konusundaki azim ve kararlılığı sayesinde tüm zorlukların üstesinden gelen, her yaştan vatandaşıyla bir kahramanlık destanı yazan Milletimiz, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun ardından muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için aynı şuurla mücadelesini sürdürmektedir.

Tarih boyunca toplumları ayakta tutan en büyük güç gençlik olmuştur. Hangi ülke genç kuşakların yetişmesine büyük önem vermişse daima ileriye gitmiş ve kalkınmıştır. Bu nedenle; gençlerimizi kendine güvenen, donanımlı, bilgili, Milli ve Manevi değerlerine sahip çıkan, çalışkan ve üretken insanlar olarak yetiştirmek en önemli görevimizdir. Tarihin farklı dönemlerinde ve her ihtiyaç duyulduğunda olduğu gibi 19 Mayıs 1919’da tekrar ortaya çıkan milli ruh, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin her bir ferdinin yüreğinde ümit ediyorum ki; sonsuza kadar yaşayacaktır.” Dedi.

Genlere seslendi

Mesajında gençlere de seslenen Adme Çalkın “Uğrunda can veren binlerce Mehmet’in eşsiz mücadelesi ile kazanılan bu Vatan ve Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanet edildi. İstiklal ve istikbal mücadelemizin sembolü olan 19 Mayıs ruhu ile bu emaneti geleceğe taşıyacağımıza inancım tamdır. Bizler bu yolda ülkemizin umudu ve gözbebeği olan siz gençlerin yanında olmaktan büyük bir gurur duyuyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin banisi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve bu cennet vatan için canını vermiş tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor; 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nızı en içten dileklerimle kutluyorum.” Şeklinde ifadeler kullandı.