Berlin Europa Senfoni Oda Orkestrası ve Erdal Akkaya Konserine Yoğun İlgi

Berlin Europa Senfoni Oda Orkestrası ve Erdal Akkaya Konserine Yoğun İlgi

Kars Belediyesinin kültürel, sosyal ve sanatsal etkinlikleri kapsamında Berlin Europa Senfoni Oda Orkestrası ve Erdal Akkaya tarafından düzenlediği “Âşık Veysel Özel Senfonisi” yoğun ilgi gördü.

Adnan KARAHAN

Eserleriyle gönüllere taht kuran halk ozanımız Âşık Veysel'in vefatının 50'nci yıl dönümü ve “UNESCO 2023'ü Aşık Veysel Yılı“ ilan ettiği günün anlam ve önemine uygun olarak Belediyemizce düzenlenen konserde Türk Halk Müziğinin güçlü sesi ve bağlama virtüözü Erdal Akkaya; Aşık Veysel’in klasik orkestraya uyarlanan eserlerinin yanı sıra kendi bestelerinden seslendirdiği repertuvarla Karslı sanatseverlere unutulmaz bir gece yaşattı.

Program sonunda Valimiz/ Belediye Başkan Vekilimiz Ziya Polat, Erdal Akkaya ile orkestra sanatçılarını tebrik ederek çiçek ve hediye takdiminde bulundu.

berlin-europa-senfoni-oda-orkestrasi-ve-erdal-akkaya-konserine-yogun-ilgi.jpgberlin-europa-senfoni-oda-orkestrasi-ve-erdal-akkaya-konserine-yogun-ilgi-001.jpgberlin-europa-senfoni-oda-orkestrasi-ve-erdal-akkaya-konserine-yogun-ilgi-002.jpgberlin-europa-senfoni-oda-orkestrasi-ve-erdal-akkaya-konserine-yogun-ilgi-003.jpg