Atatürk İlkokulu’nda 23 Nisan Coşkusu

Atatürk İlkokulu’nda 23 Nisan Coşkusu

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, ülkemiz genelinde olduğu gibi Kars’ta da çeşitli etkinlikler ve törenlerle kutladı.

Tacettin DURMUŞ

Kars Atatürk İlkokulu’nda gerçekleştirilen tören programında da büyük 23 Nisan coşkusu yaşandı. Okul bahçesini dolduran yüzlerce anne ve baba, çocuklarının sahnelediği oyunları doyumsuz bir lezzetle izledi.

Saygı duruşuna bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kutlama etkinliklerinde günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı. Ardında da şiirler okundu ve öğrencilerin hazırlamış olduğu gösteriler sulundu. Öğrencilerin müzik eşliğinde sahneye koyduğu koreografiler, 23 Nisan coşkusunu doruğa çıkardı. Kafkas ve jimnastik gösterileri de sunan öğrencilerin koro gösterileri ise göz doldurdu.

Atatürk İlkokulu Müdürü Ergül Okulmuş, Müdür Yardımcıları Zafer Daşdemir ve Yüksel Göktaş ile tüm öğretmenler tarafından hazırlanan 23 Nisan kutlama programında; Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ulusal egemenlik öyle bir ışıktır ki, onun karşısında zincirler erir, taç ve tahtlar batar yok olur.” Veciz sözü yerine getirilerek Kars’a yakışır bir şekilde 23 Nisan Coşkusu doyasıya yaşandı.