Arpaçay Şehit Uzman Çavuş Oğuzhan Ulaş Avcı Yatılı Bölge Ortaokulundan büyük başarı

Arpaçay Şehit Uzman Çavuş Oğuzhan Ulaş Avcı Yatılı Bölge Ortaokulundan büyük başarı

Arpaçay Şehit Uzman Çavuş Oğuzhan Ulaş Avcı Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencileri, Trabzon’da gerçekleştirilen 2023-2024 Eğitim Öğretim yılı ilk dönemi Kroz Yıldız Erkekler ve Yıldız Kızlar kategorisinde il birincisi oldu.

Adnan KARAHAN

Bu başarıyı elde eden başarılı öğrenciler Türkiye finallerine katılma hakkı kazandı. 7 Ocak tarihinde Trabzon’da düzenlenen bölge yarışmalarında KROS Yıldızlar Grup Yarışmalarında; Yıldız Erkekler 3000 metre kategorisinde Arpaçay Şehit Uzm Çvş Oğuzhan Ulaş Avcı Yatılı Bölge Ortaokulu Şampiyon oldu. Yıldız Kızlar 2000 m. Kategorisinde Arpaçay Şehit Uzm Çvş Oğuzhan Ulaş Avcı Yatılı Bölge Ortaokulu ikinciliği elde etti. Kız ve Erkek Takımlarımız, 11 Şubatta Pazar günü Isparta ilinde düzenlenecek olan Türkiye Finallerinde yarışma hakkı kazandı.

Arpaçay Kaymakamı Muhammed Burak Akköz, turnuvalara katılan öğrencileri makamında kabul etti. Öğrencilerin bu başarılarından büyük bir memnuniyet duyduğunu ifade eden Kaymakam Akköz, “Başarılarınızı devamını diliyorum. 11 Şubatta yapılacak Türkiye Finallerinde de kupa bekliyoruz. İlçemize kupa kazandıran okul yönetimini, beden eğitimi öğretmenini ve öğrencilerini başarılarından dolayı kutluyorum.” Dedi.

arpacay-sehit-uzman-cavus-oguzhan-ulas-avci-yatili-bolge-ortaokulundan-buyuk-basari.jpgarpacay-sehit-uzman-cavus-oguzhan-ulas-avci-yatili-bolge-ortaokulundan-buyuk-basari-001.jpgarpacay-sehit-uzman-cavus-oguzhan-ulas-avci-yatili-bolge-ortaokulundan-buyuk-basari-002.jpgarpacay-sehit-uzman-cavus-oguzhan-ulas-avci-yatili-bolge-ortaokulundan-buyuk-basari-003.jpg