Ardahanlı hakem Doğu Yılmaz 1. Lig yolunda

Ardahanlı hakem Doğu Yılmaz 1. Lig yolunda

Ardahan’ın spor alanında yetiştirdiği önemli değerlerinden biri olan FİFA Kokartlı hakemimiz Doğu Yılmaz, Türkiye Futbol Federasyonunun düzenlediği “Atletik Performans Testini” başarıyla tamamladı.

Tacettin DURMUŞ

Profesyonel futbol ligi hakemimiz Doğu Yılmaz, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF)’nin 07.02.2024 tarihinde Trabzon ilinde yaptığı Atletik performans testini başarıyla tamamlayarak 1. Ligde hakemlik yapabilecek aday listesine girmeye hak kazandı.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yılda iki defa profesyonel hakemlere uygulanan Atletik performans testi, hakemlerin atletik durumunu belli bir seviyede tutmak ve müsabaka yönetmelerine engel bir durumun tespiti için Dünya Futbol Federasyonu (FİFA) ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından zorunlu tutuluyor. Bu önemli testi başarı ile geçen Ardahan’ın gurur kaynağı hakemimiz Doğu Yılmaz, bu sezon 14 profesyonel müsabakada görev aldı. Toplamda 200’ün üzerinde müsabakası olan Yılmaz, önümüzdeki sezon 1.ligin en büyük adaylarından biri olarak görülüyor.