ARAS EDAŞ, Kars basınıyla buluştu

ARAS EDAŞ, Kars basınıyla buluştu

ARAS EDAŞ Kars İl Koordinatörlüğüne atanan Zafer Demir ve yönetimi kentte görev yapan yerel ve ulusal basın mensuplarıyla bir araya geldi.

ARAS EDAŞ Kars İl Koordinatörü değişti. Ahmet İsabeyoğlu’nun yerine 2021 Haziran ayında Kars Sistem İşletme Müdürü olarak görev yapan Zafer Demir İl Koordinatörü olarak atandı. Demir ve yönetimi basın mensuplarıyla bir araya gelerek çalışmalar hakkında bilgi verdi.

ARAS EDAŞ olarak 1 milyar TL’lik yatırım yaptıklarını ifade eden Demir, “Davetimize icabet ettiğiniz için teşekkür ediyorum. Siz değerli basın mensupları bizim için çok kıymetlisiniz. Kamu hizmeti yapmakta olan bizlerin vatandaşımızla aramızdaki köprü görevini görmektesiniz. Bu sebeple ilk toplantımızı sizlerle yapmak istedik. 10 yıldır ARAS EDAŞ bünyesinde çeşitli görevlerde bulundum. 2021 Haziran ayında Kars Sistem İşletme Müdürü olarak başladığım görevime 1 Temmuz itibariyle Kars İl Koordinatörü olarak devam etmekteyim. Öncelikli hedefimiz Gazi şehrimizin güzel insanlarına kaliteli, kesintisiz elektrik sunmak ve bölgemize sosyal, kültürel ve ekonomik katkılar sunmaktır. Bu sebeple 2023 yılı dahil olmak üzere ARAS Elektrik olarak Serhat diyarı olan Kars ilimize devir sonrası toplam 1 milyar TL’lik yatırım yaptık ve yatırımlarımıza devam ediyoruz. Amacımız elektrik alt yapısını güçlendirerek abone memnuniyetini üst seviyede tutmaktır.” dedi.

Kayıp kaçak oranının yüzde 15’e gerilediğini ve yıl sonuna kadar yüzde 12’ye kadar düşürülmeyi hedeflediklerini de kaydeden Demir, “Sürdürülebilirlik ve Kaliteli enerji kullanımı için 2023 yıl sonunda 40 farklı tesis projemizi hayata geçireceğiz. Ayrıca 2024 yılı içinde planlama ve Projelendirme çalışmalarımız devam ediyor. Bununla beraber kendi personelimizle mevcut hatlarımıza aralıksız bakım çalışmaları yapmaktayız. Elektrik dağıtım şebekelerinin işletilmesi konusunda en büyük problemlerimizden biri olan kayıp kaçak konusunda çalışmalarımız devam etmekte olup 2023 Haziran sonu itibariyle kayıp kaçak oranımız %15’lere kadar gerilemiştir. 2023 yıl sonunda %12’lere kadar düşürmeyi planlamaktayız. Önceki İl Koordinatörümüz Ahmet İsabeyoğlu’ndan aldığımız hizmet bayrağını en iyi şekilde taşıyıp kaliteli enerji kullanımı konusundaki hedeflerimize ulaşacağız. Hicri takvimin ilk ayı olan muharrem ayındayız. Efendimizin torunu Hz. Hüseyin Efendimiz ve yol arkadaşlarının şehit edildiği aydayız. Bu vesileyle Kerbela şehitleri ile birlikte vatanımız için can veren tüm aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.” diye konuştu.

Vatandaşlara elektrik kesintisinden yaşanan ev eşyasının zarar görmesiyle ilgili de açıklama yapan Demir, “Birimimizde bununla ilgili bir komisyon kuruldu. Elektrik gidip gelmesinden kaynaklı ev eşyasının zarar görmesini tamamen biz karşılayarak, vatandaşın mağduriyetini gideriyoruz. Ancak bu tarz olumsuz durumla karşılaşan vatandaşlarımız 10 gün içerisinde bize yazılı bildirmesi lazım. Alınan müracaatları komisyonumuz inceleyecek ve 10 gün içerisinde vatandaşımıza cevap verecektir.” ifadesini kullandı.

Demir, kentte bulunan eski sayaçların da değişiminin ücretsiz devam ettiğini ve yıl sonuna kadar yaklaşık 23 bin sayacın değişeceğini de sözlerine ekledi.

d6bd1526-4dee-43ad-b140-181dfe1b3b3a.jpgd73bff30-ebf7-416a-8090-4bfae2eca68c.jpg