Ahmet Arslan Cumhurbaşkanı'nın A Takımında Yerini Aldı

Ahmet Arslan Cumhurbaşkanı'nın A Takımında Yerini Aldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, partinin 4. Olağanüstü Kongresi Ankara'da düzenlendi.

Ahmet Arslan Cumhurbaşkanı'nın A Takımında Yerini Aldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, partinin 4. Olağanüstü Kongresi Ankara'da düzenlendi. Burada yerel seçim için yol haritası ve partiyi yerel seçimlere götürecek olan A takım kadrosu belirlendi.

Büyük bir coşkunun yaşandığı kongrede, salonun içinde ve dışında büyük bir kalabalığın olduğu görüldü. Pankartların hazırlandığı, şarkıların söylendiği programda en çok merak edilen ise Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) listesi oldu.

AK Parti Olağanüstü Kongresi’nde seçilecek Merkez Karar ve Yönetim Kurulu listesi belli oldu. 75 kişilik MKYK’da 48 isim listede yer almadı. Bir önceki MKYK’da yer alan 26 isim yerini korudu. 65. Hükümet Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı; 24, 26 ve 27. Dönem Ak Parti Kars Milletvekili ve Ak Parti 6. Dönem MKYK üyesi olan Arslan, üst düzey 75 ismin yer aldığı listede Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın A Takımına ikinci sıradan seçildi.

AHMET ARSLAN KİMDİR?

2 Haziran 1962'de Kars Kağızman'da doğdu.

Gemi İnşa ve Makine Mühendisi; İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi, Milli Güvenlik Akademisi 56. Dönem mezunudur.

Özel sektörde yedi yıl ve Pendik Tersanesinde çeşitli görevlerde bulundu.

Denizcilik Müsteşarlığı Daire Başkanlığı, Genel Müdür Yardımcılığı ve Ulaştırma Bakanlığı Demiryolları, Limanlar ve Hava Meydanları (DLH) İnşaatı Genel Müdürlüğü görevlerini yürüttü.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) , TT-NET ve Türk Loydu Vakfı Yönetim Kurulu, TÜRKSAT Denetim Kurulu, TOBB Denizcilik Meclisi üyeliğinde bulundu.

"Türk Dünyası Mühendislik Ödülü", "Fahri Profesörlük" unvanı ve "2010 Yılı Negatifi Pozitife Çevirenler Yılın Bürokratı" ödülleri sahibidir.

12 Haziran 2011 genel seçiminde Kars milletvekili seçildi.

1 Kasım 2015 genel seçiminde yeniden Kars Milletvekili seçildi.

24. Dönemde Plan Bütçe Komisyonu üyeliği yaptı.

26. Dönemde Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonunda Başkanvekilliği görevini sürdürdü.

24. ve 26. Dönemlerde Türkiye-Çek Cumhuriyeti Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanlığı yaptı.

24 Haziran 2018 genel seçiminde yeniden Kars milletvekili seçildi.

Ak Parti 6. Dönem MKYK üyeliği yaptı.